Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Kultura

Żeńska orkiestra zagra wyjątkowy koncert w Parku Roth

11.07.2017 11:24 | 0 komentarzy | ż

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny Koncert Letni pt. "W krainie operetki" w Parku im. miasta Roth, który odbędzie się 16 lipca o godz. 18.00.

Żeńska orkiestra zagra wyjątkowy koncert w Parku Roth
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym razem przed raciborską publicznością wystąpią: Żeńska Orkiestra Kameralna, Magdalena BARYLAK - sopran, solistka Opery Krakowskiej, Tomasz JEDZ - tenor, solista Opery Krakowskiej i Teatru Rozrywki w Chorzowie, Grażyna Griner - akompaniament

Żeńska Orkiestra Kameralna prowadzona przez Henryka Krótkiego powstała na przełomie lutego i marca 2016r. Składa się głównie z uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Raciborzu. Repertuar orkiestry to klasyka: Bach, Mozart, Vivaldi, utwory kompozytorów współczesnych oraz muzyka pop i folk w klasycznych opracowaniach.

MAGDALENA BARYLAK - sopranistka. Urodzona w Krakowie, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego krakowskiej Akademii Muzycznej, uczennica wybitnej polskiej śpiewaczki Izabeli Jasińskiej - Buszewicz. Ponadto swoje umiejętności wokalne doskonaliła pod kierunkiem Anny Reynolds, Judth Beckmann, Juty Schleegel, Ryszarda Karczykowskiego i Bogusława Szynalskiego. Dwukrotna stypendystka Internationale Bachakademie Helmuta Rillinga w Stuttgarcie. Od 2006 r. współpracuje z Operą Krakowską, dla której przygotowała partie: Hrabiny w „Weselu Figara” W. A. Mozarta, Tatiany w „Eugeniuszu Onieginie” P. Czajkowskiego, Joanny w „Diabłach z Loudun” K. Pendereckiego, Saffi w „Baronie cygańskim” J. Straussa, Fatamorgany w „Miłości do trzech pomarańczy” S. Prokofiewa, Elżbiety w „Tannhäuserze” R. Wagnera oraz tytułowe role w: „Halce” S. Moniuszki, „Ariadnie na Naxos” R. Straussa, „Aidzie" G. Verdiego (z którą odbyła wielokrotnie tournée po Holandii i Belgii), „Toski” G. Pucciniego, „Madama Butterfly” G. Pucciniego.

TOMASZ JEDZ: śpiewak operowy, tenor. Urodził się w Raciborzu, ukończył Akademię Muzyczną na wydziale wokalno-aktorskim. Debiutował rolą Ismaela w "Nabucco" w Teatrze Wielkim w Łodzi. Z tym teatrem był też związany przez wiele lat. Obecnie jest tzw. wolnym strzelcem, śpiewa gościnne od ponad 20 lat w wielu teatrach operowych i muzycznych.

Wśród najważniejszych ról w jego karierze są: Alfred w „Traviacie” G.Verdiego, Don Jose w „Carmen” G.Bizeta, Ismael w „Nabucco” G.Verdiego, Maurizio w „Adrianie Lecouvereur” F.Cilea, Kandyd w „Kandydzie” L.Bernsteina, Chopin w „Kochankowie z klasztoru Valldemosa” M.Ptaszyńskiej, Artur w „Łucji z Lammermoor” G.Donizettiego. Otrzymał również podwójną platynową płytę za nagranie roli Ubaldo Piangiego w musicalu" Upiór w Operze" A.L.Webbera.

źródło: RCK