Czwartek, 9 kwietnia 2020

imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy

RSS

II LO z lepszym naborem niż Kasprowicz. Jak wypadły pozostałe szkoły?

11.07.2017 10:16 | 0 komentarzy | żet

Większość absolwentów naszych gimnazjów we wrześniu rozpocznie naukę w technikach. Publikujemy pierwsze informacje dotyczące wyników naboru do szkół średnich prowadzonych przez powiat raciborski.

II LO z lepszym naborem niż Kasprowicz. Jak wypadły pozostałe szkoły?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W roku szkolnym 2017/2018 w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat raciborski naukę w 33 oddziałach rozpocznie 987 uczniów*. 31% z nich będzie się uczyć w liceach: I LO, II LO oraz Liceum Plastycznym. Od września w I LO otwarte zostaną 4 oddziały, natomiast w II LO klas będzie 5. Ponadto udało się utrzymać nabór do Liceum Plastycznego, gdzie we wrześniu naukę rozpocznie 18 uczniów (1 oddział).

Najwięcej, bo aż 47,72% absolwentów gimnazjów, trafiło do techników. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu uruchomiono 9 oddziałów - 5,25 w Ekonomiku, 1,5 w Budowlance oraz 2,25 w Gastronomiku i Chemiku. Na wyniki naboru nie mogą narzekać nauczyciele CKZiU nr 2 "Mechanik", gdzie we wrześniu naukę rozpoczną uczniowie zgrupowani w 6 oddziałach.

Co do szkół branżowych, które zastąpią dawne szkoły zawodowe, naukę w nich rozpocznie 21,28% uczniów. Po 4 oddziały uruchomiono w CKZiU nr 1 oraz w CKZiU nr 2.

Więcej o wynikach naboru do raciborskich szkół średnich w kolejnym wydaniu "Nowin Raciborskich" (w sprzedaży od 18 lipca).

(żet)


*Liczba ta może jeszcze ulec zmianie ze względu na sierpniową sesję poprawkową oraz uporządkowanie sytuacji grupy 17 uczniów nieprzydzielonych do szkół i klas w ramach systemu elektronicznego naboru.