Piątek, 15 listopada 2019

imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii

RSS

Patrol

Trąba powietrzna nad Nędzą i Kuźnią Raciborską [AKTUALIZACJA]

07.07.2017 20:26 | 5 komentarzy | (q), żet
Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 08:54

Podczas dzisiejszych nawałnic przez gminę Nędza przeszła trąba powietrzna - informują nas świadkowie zdarzenia. Silny wiatr powalił drzewa oraz uszkodził samochody. Na miejscu zdarzenia pracują dzisiątki strażaków z powiatu raciborskiego. Tauron informuje o tysiącach gospodarstw bez prądu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Największy dostawca energii w regionie, spółka Tauron, informuje o przerwach w dostawie energii elektrycznej, które mają związek z usuwaniem skutków wichury z 7 lipca. Przerwy w dostawie energii elektrycznej potrwają do godziny 15.00 i obejmują miejscowości:

  • Stanica, Rudy, Rudy Kozielska, Bargłówka,
  • Siedliska (ulice: Krótka, Kossaka, nowa, Leśna),
  • Kuźnia Raciborska (ulice: Sienkiewicza, Klasztorna, Kościelna, Kozielska, Krzyżowa, Myśliwska, Nowy Świat Parkowa, Tartaczna),
  • Górki Śląskie oraz szereg innych miejscowości w gminie Nędza.

Problem dotyczy rownież miejscowości z powiatów rybnickiego oraz wodzisławskiego, m.in. Suminy, Rydułtów, Pstrążnej, Łukowa Śląskiiego, Lysek, Gaszowic, Czernicy, Bogunic, Szczerbic, Świerklan.

Droga 922 z Nędzy do Kuźni wciąż pozostaje nieprzejezdna (ruch udrożniono jedynie dla służb ratunkowych). Dziesiątki powalonych drzew usuwają strażacy zawodowi oraz ochotnicy z powiatu raciborskiego.

W trakcie wichury drzewa zwaliły się na trzy samochody (mercedes i dwa volkswageny). Kierowca jednego z pojazdów został zabrany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na położonej nieopodal drogi polanie. Z kolei w Leśnej Polanie (Szymocice) udzielono pomocy kobiecie w ciąży, która z nerwów zaczęła rodzić.

Utrudnienia wystąpiły również na trasie Racibórz - Rudy, gdzie akcją kierował komendant powiatowy PSP w Raciborzu starszy brygadier Jan Pawnik.

Oprócz stażaków w akcji usuwania skutków nawałnicy pomagali mieszkańcy.