środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Kultura

Letnie książkobranie na basenie w Oborze

07.07.2017 06:00 | 0 komentarzy | ż

Raciborska biblioteka w wakacje ponownie postanowiła wyjść w teren i zadomowiła się na basenie w Oborze! Do końca wakacji, osoby odpoczywające nad wodą będą mogły skorzystać bezpłatnie z dostępu do książek i czasopism w ramach akcji „Letnie książkobranie”.

Letnie książkobranie na basenie w Oborze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Regał z książkami i czasopismami znajduje się pod jednym z zielonych namiotów obok sklepiku. Korzystanie ze zbiorów opiera się na zasadzie bookcrossingu, czyli idei nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Wystarczy zatem w trakcie pobytu na basenie sięgnąć po wybraną książkę lub gazetę a po przeczytaniu oddać ją z powrotem na regał, tak żeby mogli po nią sięgnąć kolejni czytelnicy.

- Mamy nadzieję, że nasza propozycja przypadnie do gustu także raciborzanom. „Letnie książkobranie” to oczywiście tylko namiastka tego, co oferuje biblioteka. Po nowości książkowe, filmy, płyty z muzyką, audiobooki i gry planszowe zapraszamy do naszych filii i oddziałów – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

źródło: MiPBP w Raciborzu