Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Empol o wywozie śmieci z ogródków działkowych w Raciborzu

03.07.2017 06:00 | 0 komentarzy | web

Brudno na ogródkach działkowych w Raciborzu? Empol (firma zajmująca się odbiorem odpadów w Raciborzu) zabiera głos w sprawie.

Empol o wywozie śmieci z ogródków działkowych w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W odpowiedzi na informacje, które 28 i 30 czerwca ukazały się w lokalnych portalach internetowych, na temat wywozu śmieci z raciborskich ogródków działkowych firma EMPOL pragnie poinformować, że Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL Sp. z.o.o. wywozi odpady zgodnie z regulaminem sporządzonym na cały rok kalendarzowy. Każdy z mieszkańców Gminy Racibórz oraz użytkownicy ogródków działkowych znajdujących się na terenie Raciborza otrzymali harmonogram wywozu odpadów.

Samochody firmy EMPOL służące do wywożenia odpadów to nowoczesne pojazdy, wyposażone w urządzenia monitorujące i GPS, które pozwalają na szybką i łatwą weryfikację pracy przy odbiorze odpadów.

Firma EMPOL, czyli właściciel Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) opróżnia kontenery przeznaczone na odpady komunalne, pojemniki (tzw. dzwony) oraz odbiera worki z odpadami selektywnymi. Opróżnia również pojemniki przeznaczone na popiół i żużel czy odpad biodegradowalny (czyli zielony). Zabiera także worki ekologiczne przeznaczone na odpady zielone. Zgodnie z obowiązującym regulaminem, z terenu ogródków działkowych odpady bio odbierane są przynajmniej raz w tygodniu.

Częstotliwość wywozu danych odpadów została ustalona na podstawie deklaracji, jakie mieszkańcy składają w Urzędzie Miasta Racibórz.

Nadmiar odpadów zielonych, zgodnie z regulaminem, powinien być przewieziony na kompostownię przez użytkownika we własnym zakresie. Kompostownia nie jest zarządzana przez firmę EMPOL.

Ponadto, zgodnie z regulaminem ogródków działkowych, każdy użytkownik na swoim terenie powinien mieć własny kompostownik i tam składować odpady zielone.

W razie pytań, wątpliwości jesteśmy do państwa dyspozycji. Chętnie odpowiemy na pytania: tel.: 32 418 40 74.

źródło: Empol


Zobacz również: