Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Problemy z dojazdem do Rodzinnego Parku Rozrywki

02.07.2017 19:00 | 0 komentarzy | mak

Osoby spoza Wodzisławia Śl. narzekają, że w czasie remontu ul. Matuszczyka oznakowanie dojazdu do Rodzinnego Parku Rozrywki jest zbyt mało czytelne.

Problemy z dojazdem do Rodzinnego Parku Rozrywki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rodzinny Park Rozrywki „Trzy wzgórza” to jedna z większych atrakcji Wodzisławia. I wizytówka miasta. Wiele osób powie, że największa. Miejsce przyciąga nie tylko wodzisławian. Park odwiedzają także osoby z innych miejscowości. Niektórzy przyjeżdżają z Rybnika, Żor czy Jastrzębia.

Do Rodzinnego Parku Rozrywki można dostać się od ul. Matuszczyka, która jest obecnie remontowana. To utrudnia dojazd. Osoby z Wodzisławia, które znają realia, jakoś sobie radzą. Jak się jednak okazuje, problem mogą mieć przyjezdni. Do naszej redakcji zgłosiło się kilka osób z pytaniem, czy park w ogóle działa, a jeśli tak to, jak do niego dojechać. - Wybrałam się z rodziną do wodzisławskiego Parku Rozrywki i nie wiedziałam, jak się tam dostać. Droga rozkopana. Przystanęłam, zobaczyłam znak zakazu, ale nie byłam pewna, czy dotyczy mnie, czy po prostu tam stał. Wygląda to tak, jakby nie można tam było w ogóle wjeżdżać. Więc tak naprawdę zrezygnowaliśmy – powiedziała nam pani Ola z Jastrzębia, która wybrała się do parku z dwójką synów.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z wodzisławskim urzędem miasta. Zapytaliśmy, czy możliwe jest wprowadzenie lepszego oznakowania dojazdu. - Bardzo dziękujemy za zgłoszoną nam uwagę. Zastępca prezydenta Dariusz Szymczak, który nadzoruje inwestycję na ul. Matuszczyka, od razu udał się na miejsce, by sprawdzić zgłoszony problem. Skontaktował się z wykonawcą, z którym ustalił wprowadzenie dwóch korekt. Mamy nadzieję, że dzięki temu wjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki będzie łatwiejszy. Wiemy, że czas przebudowy ul. Matuszczyka jest trudny. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i jednocześnie prosimy o wyrozumiałość. Prace potrwają jeszcze około 2 miesiące - informuje Anna Szweda-Piguła, rzecznik Urzędu Miasta w Wodzisławiu.

(mak)