Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Zadłużenie spada, wójt z absolutorium

01.07.2017 19:00 | 2 komentarze | art

Rada gminy jednogłośnie przegłosowała absolutorium dla wójta gminy Daniela Jakubczyka za wykonanie budżetu w 2016 r.

Zadłużenie spada, wójt z absolutorium
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeśli chodzi o zeszłoroczny budżet Gorzyc, to uwagę zwracają przede wszystkim dane dotyczące zadłużenia gminy. W zeszłym roku Gorzyce zaciągnęły ponad 1,5 mln zł kredytów i pożyczek, ale spłaciły ich ponad 5 mln zł. Gmina osiągnęła też sporą nadwyżkę budżetową w wysokości 4,5 mln zł. Dług gminy na koniec 2016 r. spadł do nieco ponad 19 mln zł. Jakubczyk przypomina, że zadłużenie gminy sięgało już 24 mln zł. Włodarz Gorzyc liczy też, że na koniec 2017 r. zobowiązania spadną do poziomu około 17 mln zł.

Daniel Jakubczyk podczas swojego wystąpienia, poprzedzającego głosowanie nad udzieleniem absolutorium podkreślał, znaczenie zgodnej współpracy z radnymi i sołtysami. - Pomimo różnic udawało nam się dojść do konsensusu, a to zaowocowało spadkiem zadłużenia gminy – powiedział Jakubczyk.

Uchwała o udzieleniu absolutorium została przegłosowana jednogłośnie, głosami obecnych na sali obrad 17 radnych (4 było nieobecnych). - Ten budżet to również wasza zasługa, bo zgoda buduje. A myśmy pracowali zgodnie z radnymi, przewodniczącymi i wiceprzewodniczącymi – powiedział po głosowaniu wójt Gorzyc.

Przypomnijmy, że Jakubczyk nie wprowadził do rady podczas ostatnich wyborów samorządowych, ani jednego radnego ze swojej listy. Pojawiały się pytania o to, w jaki sposób będzie rządził bez zaplecza w radzie gminy, czy będzie skuteczny. Tymczasem rada gminy współpracuje z Jakubczykiem wyjątkowo zgodnie. O wiele bardziej zgodnie, niż za czasów poprzedniego wójta Piotr Oślizło, który w radzie gminy miał przecież większość radnych ze swojego obozu.

(art)