Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Rafako odznaczony za dobre praktyki

29.06.2017 15:42 | 0 komentarzy | ż

CKZiU nr 2 „Mechanik” w Raciborzu, szkoła z którą od lat współpracuje RAFAKO S.A., otrzymało nagrodę w konkursie „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2017” za „dobrą praktykę”. Dzięki projektowi jaki placówka realizuje z firmą młodzi ludzie uzyskują kompetencje wymagane przez obecny rynek pracy, a to z kolei daje im łatwiejszy start w dorosłe życie.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Rafako odznaczony za dobre praktyki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

RAFAKO jako jeden z nielicznych pracodawców w regionie zatrudnia pracowników młodocianych. Absolwenci gimnazjów, którzy zdecydują się podjąć dalsze kształcenie w szkole zawodowej w zawodzie ślusarz, zajęć praktycznych uczą się w Ośrodku Szkolenia Zawodowego działającym w RAFAKO. Dodatkowo, każdy z uczniów ma możliwość uzyskania uprawnień spawacza. Co więcej, po zakończeniu edukacji firma gwarantuje zatrudnienie, umowę o pracę oraz pełne świadczenia. W taki sposób raciborska Spółka od wielu lat współpracuje z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.

Ten model współpracy sprawdza się doskonale, a jego atuty zauważyło Ministerstwo Edukacji Narodowej, wyróżniając Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 „Mechanik” w Raciborzu, w konkursie „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2017” za „dobrą praktykę”. - Nagroda sprawiła nam ogromną radość, dlatego, że dzięki niej została doceniona i wyróżniona wspólna praca osób zaangażowanych w kształtowanie osobowości, charakterów i umiejętności w zakresie praktyk zawodowych naszych pracowników młodocianych - przyznaje Jan Zdziebczok, kierownik Ośrodka Szkolenia Zawodowego RAFAKO S.A.

W konkursie wzięło udział blisko 140 szkół zawodowych o różnych profilach z całego kraju. - Miniony rok szkolny można uznać za kolejny, bardzo udanej współpracy z firmą RAFAKO. Nasze dobre praktyki zyskały uznanie w oczach jury konkursowego Ministerstwa Edukacji Narodowej, z czego jesteśmy zadowoleni i postaramy się, aby kolejne lata były przynajmniej tak dobre, a nawet lepsze. Stawiamy na rozwój i najwyższy poziom kształcenia, w czym raciborska Spółka stale nam pomaga - podkreśla Sławomir Janowski, dyrektor CKZiU nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.