Sobota, 16 stycznia 2021

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Kukiz'15 szuka chętnych na radnych, wójtów i burmistrzów

29.06.2017 07:00 | 4 komentarze | mak

Ruch Kukiz'15 uruchomił stronę internetową dzięki której każdy obywatel może zgłosić się wzięcia udziału w wyborach samorządowych w 2018 roku. - Oddajmy samorządy obywatelom - mówi poseł Krzysztof Sitarski i prezentuje serwis, za pomocą którego zainteresowani mogą się rejestrować.

Kukiz'15 szuka chętnych na radnych, wójtów i burmistrzów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pod hasłem „Oddajmy samorządy obywatelom" Kukiz'15 uruchomił swój pierwszy projekt w ramach przygotowań do kampanii samorządowej. Powstał specjalny serwis https://samorzadyzkukizem.pl/ za pośrednictwem którego każdy może zgłosić swoją kandydaturę, jeśli chodzi o start w wyborach na radnych, wójtów, burmistrzów, prezydentów itp. Na wszystkie szczeble samorządu. Można też zgłosić chęć swojej pomocy w wyborach.

- Chcemy otworzyć samorządy dla wszystkich obywateli. Jeśli ktoś jest uczciwym człowiekiem, działaczem, społecznikiem, to będziemy go wspierać. To wspólny projekt przejęcia samorządów od klanów partyjnych - mówił poseł Krzysztof Sitarski z Kukiz'15 na konferencji prasowej, którą zorganizował 28 czerwca przed rydułtowskim urzędem miasta. Stwierdził, że nieprzypadkowo w tamtym miejscu. Rydułtowski samorząd pokazał jako przykład braku upartyjnienia. - Chodzi o to, by łączyć się z lokalnymi liderami i odpartyjniać to, co dzieje się wokół. Szczególnie w większych miastach jest to problem. My idziemy w kierunku dobrych projektów, ruchów oddolnych i w kierunku odpartyjnienia - podkreślił.

Obsługa serwisu jest prosta. Warunkiem przystąpienia do projektu „Samorządy z Kukizem” jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego. - Wierzymy, że tak jak udało sie w przypadku Kukiz'15 przy wyborach parlamentarnych, to tak samo uda się w przypadku wyborów samorządowych - dodał poseł Sitarski.