Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Karta rabatowa dla uczniów rybnickich szkół. Warunkiem, średnia 4,5

23 czerwca, ostatni dzień roku szkolnego, to dzień, na który czekają wszyscy uczniowie, niezależnie od wieku - Młodzieżowa Rada Miasta przygotowała z tej okazji prezent dla tych najstarszych.

Karta rabatowa dla uczniów rybnickich szkół. Warunkiem, średnia 4,5

Każdy uczeń pierwszej i drugiej klasy liceum (oraz klas 1-3 technikum), którego średnia ocen na świadectwie wyniosła minimum 4.5, otrzymał razem ze świadectwem Kartę MRM. – 4,5 to średnia, na którą faktycznie trzeba sobie zapracować. Takim osobom niewiele brakuje do świadectwa z wyróżnieniem. Może taka karta będzie motywacją na następny rok – mówi Patrycja, uczennica Zespołu Szkól Ekonomiczno-Usługowych.
Karta upoważnia do uzyskania zniżek w punktach partnerskich, które są oznaczone naklejką MRM. Na rabat w wysokości 10 proc. można liczyć w Masali, CieKawej, pizzerii Papryczka, Zakątku Pod Teatrem, Burger Heaven, herbaciarni Małpa oraz Restauracji Stodoły. Rachunek niższy o 20 proc. posiadacze Karty zapłacą w księgarni Orbita oraz naleśnikarni Cynamonka.
Karta nie obejmuje wyrobów alkoholowych oraz tytoniowych. Jej posiadacz nie może odstąpić jej innej osobie, a podczas jej używania może być poproszony o okazanie dokumentu tożsamości. Warunkiem ważności Karty jest wpisanie na niej numeru PESEL. Każdy uczeń wie, że zdobywanie ocen jest procesem długotrwałym, dlatego korzyści z posiadania Karty MRM będzie można czerpać równie długo. Karta obowiązuje aż do końca roku szkolnego 2017/2018.
Chociaż program dopiero zaczął działać, to już zebrał pozytywne opinie wśród uczniów rybnickich szkół. – Pomysł bardzo mi się podoba. Uważam, że to dobra nagroda za wyniki dla uczniów, którzy ciężko pracują przez cały rok szkolny – podsumowuje Agata z I LO. – Według mnie taka inicjatywa to bardzo dobry pomysł. Możemy zauważyć, ze miasto w jakiś sposób nas docenia, to miłe – dodaje Paulina, która uczęszcza do Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.
A jak na pomysł zareagowali nauczyciele? – Zareagowali bardzo pozytywnie. Uznali, że jest to super zachęta do nauki i nagroda dla tych, którym zabrakło np. jednej oceny do paska – kończy Agata, na co dzień uczennica II LO.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].