środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Senioralny piknik w (na) „Leśnej Polanie”

28.06.2017 13:53 | 0 komentarzy | eos

Spotkania w plenerze, to już tradycja w Śląskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Raciborzu. W ubiegłym roku słuchacze senioralnej uczelni witali lato w Olzie, a w tym roku na przedwakacyjny piknik wybrali się do „Leśnej Polany” w Szymocicach.

Senioralny piknik w (na) „Leśnej Polanie”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W licznym, bo ponad 50-osobowym gronie, wykorzystując piękną pogodę oraz uroki szymocickiego lasu, uczestnicy imprezy mieli okazję miło spędzić czas na rozmowach, tańcach oraz spacerach na świeżym powietrzu. Była też sposobność zjeść obiad i napić się kawy we własnym gronie, sprawdzić się w grach zespołowych, przede wszystkim zaś odpocząć od zgiełku miasta.

W wakacje seniorzy, choć nie będą uczęszczać na wykłady, mogą czynnie wypoczywać, ponieważ zorganizowane zostaną wycieczki: do Planetarium i Parku Śląskiego w Chorzowie, Kotliny Kłodzkiej, Nysy, a w październiku do Kopalni Guido w Zabrzu. Poza tym zaplanowano, jak przypomina prezes raciborskiej uczelni Czesława Kordyaczny, trzy wyjazdy do teatru oraz dwa pikniki. Atrakcje te są finansowane z środków miejskich pozyskanych przez ŚUTW.