środa, 13 listopada 2019

imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

RSS

Umiarkowana radość w starostwie z akcesu szpitala do 2 stopnia w sieci

28.06.2017 08:25 | 10 komentarzy | ma.w

- Jeszcze parę miesięcy temu wiązaliśmy duże nadzieje z finansowaniem rządowym dla szpitala w sieci. Obawiamy się jednak, że nie zmieni się nic z finansowaniem – mówił na jednej z ostatnich komisji wicestarosta Marek Kurpis (na zdj. z lewej). Szef NaM-u Dawid Wacławczyk skwitował to żartem: dyrektor szpitala wynegocjował złote góry, ale okazało się, że wszyscy dyrektorzy wynegocjowali złote góry.

Umiarkowana radość w starostwie z akcesu szpitala do 2 stopnia w sieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wicestarosta przyznał na temat sytuacji finansowej szpitala, że „wygląda to nie najlepiej” jeśli chodzi o przyszłe lata. Wskutek konieczności podwyżek płac lekarzy i personelu w powiecie potrzebne jest dodatkowe 2 mln zł dla szpitala. NFZ zapowiedział finansowanie szpitali w oparciu o wykonanie budżetu za 2015 rok. Różnica w finansowaniu z rokiem obecnym wynosi tylko 5-8%.

Do sieci miało wejść początkowo tylko 65% placówek. - Posłowie zaczęli lobbować za szpitalami, które miały być „wycięte w pień” - tłumaczył przyczynę pesymizmu w zarządzie powiatu Andrzej Chroboczek (na zdj. z prawej strony).

- Funkcjonowanie szpitala sprawiło, że spokojnie uplasowaliśmy się w drugiej grupie szpitali w sieci. Cieszyliśmy się, że będziemy mieli ryczałtowo finansowane wszystkie oddziały. Problem polega na tym, że przy większej liczbie szpitali w sieci z jednego worka nie będzie płacone więcej pieniędzy niż do tej pory – ocenił M.Kurpis.

Ludzie:

Andrzej Chroboczek

Andrzej Chroboczek

Radny Powiatu Raciborskiego.

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.