Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Przygotowali za mało kasy na remont drogi

27.06.2017 07:00 | 0 komentarzy | juk

Powiatowy Zarząd Dróg (PZD) unieważnił przetarg na przebudowę ul. Karola Miarki w Pszowie

Przygotowali za mało kasy na remont drogi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Remont drogi miał rozpocząć się w czerwcu tego roku. Pszów wraz ze starostwem powiatowym planowali przebudowę odcinka drogi o długości ponad 0,5 km. Zakres prac przewidywał również przebudowę chodników i zjazdów, przebudowę kanalizacji deszczowej oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. Wartość kosztorysowa zadania wyniosła ponad 1,5 mln zł. A oba samorządy uzgodniły, że na ten cel przekażą po 500 tys. zł.

– Cena najkorzystniejszej oferty w wysokości ponad 1,2 mln zł przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, czyli 1 mln zł. A zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty – informuje Tomasz Wójcik, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. Chodzi o to, że znajdujący się obecnie w trudnej sytuacji finansowej Pszów, nie może przeznaczyć więcej pieniędzy na remont drogi. Dlatego samorządy odstąpiły od realizacji tego zadania.

Przypomnijmy, że pierwszy etap przebudowy ul. Karola Miarki był realizowany ze środków własnych miasta i powiatu w 2016 r. Wówczas zmodernizowano ponad pół kilometra drogi oraz przebudowano ok. 621 metrów chodnika, zatokę autobusową oraz pół kilometra kanalizacji deszczowej.

(juk)