1 miejsce dla drużyny MIESZKO S.A.

Sukcesy Pracowników Mieszko na XXI Międzynarodowej Spartakiadzie zorganizowanej przez Krajowy Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność”

W dniach 16 i 17 czerwca 2017 roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Dresso w Sulejowie odbyła się XXI Spartakiada sportowa. Rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych drużyny z Chorwacji, Ukrainy i Polski. Patronat nad doroczną Spartakiadą objęli: Przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda, Zastępca Przewodniczącego KK ds. branż Bogdan Kubiak, Przewodniczący KSPS Mirosław Nowicki, Przewodniczący Regionu Piotrkowskiego Zbigniew Bogusławski, Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski. Patronat medialny objął Tygodnik Solidarność. Ponad pięciuset uczestników rywalizowało ze sobą o puchary i nagrody w licznych konkurencjach sportowych.

W turnieju Siatkówki Kobiet 6 miejsce zajęła drużyna z ZPOW Agros Nova, 5 miejsce SPC Warszawa, 4 miejsce Mieszko S.A., 3 miejsce Animex Foods Oddział Ełk, 2 miejsce Animex Morliny, 1 miejsce Nestle Kalisz. W turnieju Siatkówki Mężczyzn 6 lokatę zajęła drużyna z Animex Szczecin, 5 lokatę ZPOW Agros Nova, 4 lokatę Mieszko S.A, 3 lokatę Animex Morliny, 2 lokatę Nestle Waters, 1 lokatę Nestle Kalisz. W konkurencji Przeciąganie Liny Kobiet 6 lokatę zajęła drużyna Lotte Wedel, 5 lokatę Totalizator Sportowy, 4 lokatę Animex Morliny, 3 lokatę ZPOW Agros Nova, 2 lokatę ZPC Mieszko, 1 lokatę SPC Warszawa.

W konkurencji Przeciąganie Liny Mężczyzn 6 lokatę zajęła drużyna Mars Polska, 5 lokatę Animex Morliny, 4 lokatę Mieszko, 3 lokatę ZPOW Agros Nova, 2 lokatę Lotte Wedel, 1 lokatę SPC Warszawa.

W turnieju Rzutów Do Kosza na 6 pozycji znalazła się drużyna SPC Warszawa, 5 pozycja WZPOW Kwidzyń, 4 pozycja Mars Polska, 3 pozycja Animex Oddział Ełk, 2 pozycja Animex Morliny, 1 pozycja Mieszko S.A.

W turnieju Rzutów Lotką na 6 miejscu uplasowała się drużyna z ZPOW Agros Nova, 5 miejsce drużyna z Ukrainy, 4 miejsce drużyna SPC Warszawa, 3 miejsce drużyna Nestle Kalisz, 2 miejsce drużyna Chorwacji, 1 miejsce drużyna Lotte Wedel.

W konkurencji Bieg Przełajowy Kobiet wygrały Monika Gołębiowska z Mars Polska i Zuzanna Śliżewska z Animex Morliny, następnie Alicja Chmara z Mieszko, kolejno Ewelina Żak z Lotte Wedel, Monika Herbszt z Animex Oddział Ełk, Emilia Paliwoda z Animex Szczecin.

W turnieju Piłka Nożna Męska 6 lokatę zajęła drużyna z Animex Starachowice, 5 lokatę zajęła drużyna z Mieszko, 4 lokatę zajęła drużyna z Lotte Wedel, 3 lokatę zajęła drużyna z Animex Szczecin, 2 lokatę zajęła drużyna z Cukrowni Krasnystaw, 1 lokatę zajęła drużyna z Animex Oddział Ełk.                         W konkursie Strzelania z Wiatrówki 6 miejsce zajęła drużyna z ZPOW Agros Nowa czyli Teresa Kowalska-Suchecka i Przemysław Górczyński, 5 miejsce drużyna z Mieszko czyli Magdalena

Zając i Adam Wyczyszkok, 4 miejsce drużyna Totalizator Sportowy czyli Bernadeta Michalska i Szewczyk Dariusz, 3 miejsce drużyna z Ukrainy czyli Natalia Prokopchuk i Paulo Lurrov, 2 miejsce drużyna z SPC Warszawa, 1 miejsce drużyna z Animex Szczecin czyli Alicja Chicheł i Rafał Langa.

W konkurencji Bieg Przełajowy Mężczyzn najlepszymi biegaczami okazali się Jacek Karwowski i Adam Macugowski z Lotte Wedel, następnie Albert Filipowicz z Animex Morliny, Krzysztof Masny z Mieszko, Jacek Potaś z Animex Morliny i Jan Kwit z Animex Szczecin.

Sztafeta Rekreacyjna wyłoniła zwycięzców na 6 miejsce z drużyny Animex Oddział Ełk, 5 miejsce drużyna Animex Morliny, 4 miejsce drużyna z Ukrainy, 3 miejsce drużyna Totalizator Sportowy, 2 miejsce drużyna Animex Szczecin, 1 miejsce drużyna Nestle Kalisz.

W turnieju Tenisowym Kobiet rozgrywanym w systemie rosyjskim 7 miejsce ma zawodniczka z Ukrainy Katia Pasko, 6 miejsce ma z Animex Morliny Elżbieta Waszelewska, 5 miejsce ma z ZPOW Agros Nova Marzena Marszałek, 4 miejsce ma z Animex Morliny Malwina Rutkowska, 3 miejsce ma z Lotte Wedel Teresa Janczewska, 2 miejsce ma z Mieszko Anna Piekarska, 1 miejsce ma z Totalizator Sportowy Stanisława Tomaszewska.

W turnieju Tenisowym Mężczyzn rozgrywanym w systemie rosyjskim 8 miejsce zajął Witold Jarosz z ZPOW Agros Nova, 7 miejsce zajął Dariusz Raczyński z SPC Warszawa, 6 miejsce zajął Grzegorz Chiliński z Animex Morliny, 5 miejsce zajął Kamil Dudek z Lotte Wedel, 4 miejsce zajął Eugeniusz Willer z Animex Moriny, 3 miejsce zajął Marek Srebnik z Totalizator Sportowy, 2 miejsce zajął Dawid Pająk z Mieszko, 1 miejsce zajął Wojciech Skrzetuski z Totalizator Sportowy.

Co najważniejsze w Klasyfikacji Drużynowej po zliczeniu wszystkich punktów zebranych przez ekipę z poszczególnych konkurencji na miejscu 6 jest drużyna z ZPOW Agros Nova Łowicz, na miejscu 5 jest drużyna z Totalizator Sportowy, na miejscu 4 jest drużyna z Lotte Wedel, na miejsce 3 jest drużyna z SPC Warszawa, na miejscu 2 jest drużyna z Animex Morliny, a na miejscu 1 jest drużyna z Mieszko.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej Międzynarodowej Spartakiady Przemysłu Spożywczego składamy serdeczne podziękowania i życzymy osiągania dalszych sukcesów sportowych. Dziękujemy również sponsorom i darczyńcom za wspieranie sportu pracowniczego i przyczynianie się do rozwoju fizycznego i kulturalnego, który będziemy kontynuować w kolejnych latach. Niech kolejne Spartakiady będą dla Nas pasmem naszych sukcesów sportowych.