środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Egzamin na pierwsze „prawo jazdy”

21.06.2017 14:15 | 0 komentarzy | AgaKa

Po raz kolejny raciborscy policjanci spełnili marzenia dzieci. Tym razem policjant raciborskiej drogówki przeprowadził egzamin na kartę rowerową.

Egzamin na pierwsze „prawo jazdy”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Był on specjalnie przygotowany dla dzieci z mieszkania rodzinkowego w Raciborzu. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” pociechy zdały egzamin na pierwsze „prawo jazdy” aby mogły bezpiecznie podczas nadchodzących wakacji i letniego wypoczynku spędzać czas jeżdżąc rowerem.

Policjant ruchu drogowego przygotował dla dzieci na terenie raciborskiej komendy egzamin na kartę rowerową składający się z dwóch części. Pierwsza część teoretyczna była pisana w Sali odpraw raciborskiej drogówki. Po jej pozytywnym zdaniu uczestnicy przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Dzieci z egzaminem praktycznym również poradziły sobie znakomicie i w najbliższym czasie, będą mogły odebrać swoje pierwsze „prawo jazdy”. Ponadto mundurowy z drogówki uczestniczył w „Otwartych Drzwi Klubu dla Młodzieży Strefa”. Tam zaprezentował policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem oraz przypomniał milusińskim najważniejsze przepisy obowiązujące pieszych i rowerzystów- zwrócił uwagę na zmiany w przepisach ruchu drogowego oraz odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania.