Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Protestowali przeciw placom zabaw. No to mamy wzięły sprawy w swoje ręce

17.06.2017 07:00 | 9 komentarzy | mak

Grupa mieszkańców Wilchw sprzeciwiała się budowie placów zabaw. Mówili, że będzie za głośno. Wtedy do akcji wkroczyły mamy małych dzieci. Przyszły na zebranie spółdzielni i powiedziały, co o tym wszystkim sądzą. Efekt? Dziś rodzice i dzieci cieszą się z dwóch nowych placów zabaw.

Protestowali przeciw placom zabaw. No to mamy wzięły sprawy w swoje ręce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Osiedle 1 Maja na wodzisławskich Wilchwach ma dwa nowe, kolorowe, dobrze wyposażone place zabaw. Jeden dla młodszych pociech - z karuzelą, zjeżdżalnią, huśtawkami, torem przeszkód i piaskownicą. Drugi dedykowany jest starszym dzieciom - ze zjazdem linowym i przeplotniami.

Place zabaw powstały z inicjatywy nowej rady osiedla, a zostały sfinansowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową Marcel.

Czekali na nowe

Wielu mieszkańców osiedla długo wyczekiwało na place zabaw z prawdziwego zdarzenia, bo te, które były do tej pory, po prostu straszyły. Stare, pokryte kilkoma warstwami farby i skrzypiące konstrukcje nie zachęcały do aktywności na świeżym powietrzu. - Nowe place zabaw to odpowiedź na potrzeby wielu mieszkańców naszego osiedla. Dzieci to największy skarb i radość. Do tej pory nie miały odpowiedniego miejsca do zabawy. Mamy nadzieję, że to dopiero pierwszy krok i że będą powstawały kolejne place zabaw - podkreśla Teresa Rybka przewodnicząca rady osiedla i radna miejska.