Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

Książki od małego, czyli Wielki finał Akademii Czytelniczej w Markowicach

16.06.2017 10:56 | 0 komentarzy | ż

Poznali ulubionych bohaterów bajek, brali udział w tematycznych zajęciach plastycznych i teatralnych, ale przede wszystkim miło spędzali czas… W bibliotece w Markowicach odbyło się uroczyste podsumowanie cyklu zajęć dla przedszkolaków pod nazwą Akademia Czytelnicza.

Książki od małego, czyli Wielki finał Akademii Czytelniczej w Markowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trakcie spotkań w Akademii, które odbywały się raz w miesiącu, dzieci poznawały różne utwory literackie: opowiadania, bajki, wiersze, legendy i zagadki a także uczyły się poprawnego obchodzenia z książką. Zajęcia były także wyjątkowe pod innym względem, gdyż angażowały rodziców dzieci do czytania i aktywnego włączenia się w działania Akademii. Bohaterami poszczególnych spotkań w bibliotece byli m.in.: Pippi Pończoszanka, Koziołek Matołek, Detektyw Pozytywka czy Muminki.

Na ostatnim spotkaniu, dzieci wysłuchały opowiadania o Sówce, która bała się lekcji w szkole, w odróżnieniu od uczestników zajęć, którzy już cieszą się z perspektywy pójścia do szkoły po wakacjach. W ramach finału, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Podziękowania zostały skierowane także do „zaczytanych” rodziców, którzy brali czynny udział w Akademii.

źródło: MiPBP w Raciborzu