Wtorek, 16 lipca 2019

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Wkrótce ruszą prace przy budowie Raciborskiego Parku Modelarskiego

17.06.2017 12:30 | 0 komentarzy | żet

Park modelarski w Raciborzu to jeden ze zwycięskich projektów ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Wkrótce ruszą prace przy budowie Raciborskiego Parku Modelarskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Władze Raciborza rozstrzygnęły przetarg na zaprojektowanie oraz niwelację terenu dla potrzeb "Raciborskiego Parku Modelarskiego". Wygrało go konsorcjum firm AXAR praz MELKAD z Łańc, które podejmie się realizacji przedsięwzięcia w zamian za 115 900 zł.

Park modelarski będzie rozciągał się na obszarze 11 000 m2. Większość powierzchni zajmie trawiasty pas startowy i lądowisko dla samolotów. Znajdzie się również miejsce na tor do wyścigów modeli oraz drewnianą wiatę dla modelarzy. Wszystko to powinno zaprojektować zwycięskie konsorcjum. Oprócz tego firma zajmie się m.in. niwelacją całego terenu, wykarczowaniem 150 drzew i krzewów, nawiezieniem i rozplantowaniem humusu oraz posadzeniem trawy. Prace to powinny zostać zakończone do października tego roku.

Powstaniem parku modelarskiego są zainteresowani członkowie Stowarzyszenia Skrzydlaty Racibórz, którzy od kilku lat organizują na międzywalu nad Odrą piknik modelarski AIR SHOW.

Park modelarski powstanie przy ul. Adamczyka w Raciborzu (Płonia), nieopodal bazy Przedsiębiorstwa Komunalnego i Zakładu Poprawczego.