Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Nie chcą być traktowani gorzej niż duże markety

15.06.2017 06:59 | 2 komentarze | mak

Wodzisławscy przedsiębiorcy oczekują, że miasto poprawi system odbioru odpadów.

Nie chcą być traktowani gorzej niż duże markety
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cech dołączył też porównanie, z którego wynika, ile za śmieci muszą płacić wodzisławscy przedsiębiorcy, a ile przedsiębiorcy z innych miast. W Wodzisławiu za wywóz pojemnika lub worka o pojemności 110-120 l trzeba płacić 42 zł miesięcznie. Odpady odbierane są dwa razy w miesiącu. W Jastrzębiu opłata wynosi 12 zł od takiej pojemności worka lub pojemnika, w Rybniku 26 zł, w Rydułtowach 12 zł, w Pszowie 20 zł.

Reakcja miasta

Po rozmowach z przedsiębiorcami również dwóch radnych miejskich - przewodniczący rady miasta Jan Grabowiecki i przewodniczący komisji strategii i ochrony środowiska Adam Króliczek - wystosowało do prezydenta Mieczysława Kiecy wniosek, by przeanalizować obowiązujący system.

- Przyjąłem ten wniosek. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy dokonamy analizy. Rozważymy też objęcie systemem sklepy wielkopowierzchniowe, by wszystkie podmioty na terenie miasta były równo traktowane. W trakcie analizy na pewno zorganizujemy też spotkanie z przedsiębiorcami, spółdzielniami oraz zarządcami wspólnot mieszkaniowych, by wypracować jakieś rozwiązania na przyszłość - deklaruje prezydent Mieczysław Kieca.

Wnioski z analizy systemu mają zostać przedstawione radzie miasta na sesji w sierpniu.

(mak)

Ludzie:

Adam Króliczek

Adam Króliczek

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Jan  Grabowiecki

Jan Grabowiecki

Radny Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.