Sobota, 11 lipca 2020

imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

RSS

Nie chcą być traktowani gorzej niż duże markety

15.06.2017 06:59 | 2 komentarze | mak

Wodzisławscy przedsiębiorcy oczekują, że miasto poprawi system odbioru odpadów.

Nie chcą być traktowani gorzej niż duże markety
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wracamy do tematu, który poruszył wielu przedsiębiorców. Chodzi o nowe przepisy i nowe ceny, które wprowadziło miasto.

Przypomnijmy, że do niedawna było tak, że przedsiębiorcy na własną rękę podpisywali umowy z firmami, które wywoziły im śmieci. Zwykle odbywało się to w ten sposób, że gdy kubeł był zapełniony, przedsiębiorca dzwonił do firmy, ta przyjeżdżała, zabierała odpady i wystawiała fakturę. Od 1 stycznia zasady się jednak zmieniły. Miasto przejęło obowiązek odbierania śmieci z terenu tzw. nieruchomości niezamieszkałych. W praktyce oznacza to tyle, że przedsiębiorcy muszą uiszczać comiesięczną opłatę, a wybrana przez miasto firma dwa razy w miesiącu zabiera śmieci.

Problem w tym, że dla wielu przedsiębiorców nowe stawki za śmieci są drakońskie. Bulwersuje ich też fakt, że nowe zasady nie dotyczą sklepów wielkopowierzchniowych, czyli marketów. Te nadal mogą wywozić śmieci według starych zasad.

W Wodzisławiu najdrożej

Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu postanowił interweniować. Instytucja zrzeszająca wodzisławskich przedsiębiorców skierowała do rady miasta pismo, w którym apeluje "o wyjaśnienie szeregu kwestii związanych z odbiorem odpadów z posesji niezamieszkałych", przeanalizowanie problemów zgłaszanych przez przedsiębiorców oraz o zorganizowanie spotkania w temacie odbioru śmieci. - Mamy szereg interwencji od naszych członków, gdzie przedstawiają koszty, jakie zostały im narzucone i jak to wygląda na przykładzie ich firm - napisał w piśmie Jerzy Waltar starszy Cechu.

Ludzie:

Adam Króliczek

Adam Króliczek

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Jan  Grabowiecki

Jan Grabowiecki

Radny Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.