Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sposoby na wyznaczenie strefy do wypoczynku w ogrodzie

Już od dawna marzy Ci się, by mieć na terenie swojej posesji miejsce, w którym będziesz mógł liczyć na chwilę prywatności? Na pewno taka przestrzeń sprzyjać będzie jeszcze bardziej Twojemu wypoczynkowi. Nie mówiąc o tym, że przecież każdy po ciężkim dniu w pracy, poszukuje chwili wytchnienia i spokoju.

Sposoby na wyznaczenie strefy do wypoczynku w ogrodzie

Ogrodzenie strefy do wypoczynku

Istnieje przynajmniej kilka sposobów na to, żeby wyznaczyć swój azyl przeznaczony wyłącznie do wypoczynku. Zapoznaj się z nimi i wybierz dla siebie najbardziej dogodną opcję.

- Parawan - jednym ze sposobów na to, by w szybki i prosty sposób oddzielić się nie tylko od sąsiadów, ale również pozostałej strefy ogrodowej, jest postawienie parawanu. Mogą one być wykonane zarówno z drewna, jak i również technorattanu. Ich zaletą jest przede wszystkim to, iż są wyjątkowo mobilne. W takim razie możesz w każdej chwili decydować, w którym miejscu mają one dokładnie stanąć.

- winorośle - Dla wielbicieli upraw roślin, jednym ze sposobów na stworzenie sobie takiego miejsca do wypoczynku, będzie obsadzenie go różnymi winoroślami oraz roślinami pnącymi. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że nie zawsze rośliny urosną do takich rozmiarów, jakie byśmy chcieli. Ponadto na przykład winogrona rosną dopiero w czerwcu lub lipcu, a na początku września potrafią gubić liście. Zatem nie są w stanie zapewnić nam idealnej osłony przez cały sezon wiosenno-wakacyjny.

- pergole - pergole, to najczęściej połączenie drewnianej konstrukcji wraz z obsadzeniem ich roślinami pnącymi. To od nas zależy, czy takie pergole mają występować w postaci ścianek, czy też całych konstrukcji przypominających altany. Na pewno każdy będzie zadowolony z takiego rozwiązania, dzięki któremu uzyska jak najlepszy efekt, jaki ostatecznie oczekuje.

- ogrodzenie drewniane - Tak naprawdę nikt, nigdy nie powiedział, iż ogrodzenia drewniane mogą służyć wyłącznie do wyznaczania terenu swojej posesji. Ostatnio na szczęście istnieje spora moda na to, żeby również z powodzeniem sobie wykorzystywać poszczególne elementy do innych celów, niż są one w domyśle wyprodukowane. Tak jest również z płotami i panelami drewnianymi. Żeby przekonać się o tym, iż można je z powodzeniem wykorzystać również do wydzielenia strefy wypoczynku, wystarczy zajrzeć na stronę z płotami drewnianymi. Ich największą zaletą jest na pewno to, iż są wyjątkowo odporne na działanie wielu czynników atmosferycznych. Dodatkowo ich naturalny wygląd z możliwością wszechstronnej modyfikacji, pozwala także na dopasowanie paneli do wymyślonej przez siebie aranżacji. Mogą one z powodzeniem połączyć się zarówno z tradycyjnymi meblami drewnianymi, jak i również nowoczesnymi kompletami wykonanymi z technorattanu. Jeżeli interesuje nas przede wszystkim druga opcja, to powinniśmy skupić się przede wszystkim, na tym, by pomalować drewniane płoty na swój ulubiony kolor.

Żaluzjowy panel ogrodzeniowy drewniany Romboid z Ogrodolandii

Wybór stolika ogrodowego

Gdy już uda nam się wydzielić strefę do wypoczynku, to również bez większego problemu będziemy mogli skupić się także na wyborze odpowiednich mebli ogrodowych. Przesiadywanie na świeżym powietrzu, w samotności lub też w gronie swoich bliskich, najczęściej zobowiązuje nas do zakupienia eleganckiego stołu lub stolika.

Zanim zdecydujemy się na złożenie zamówienia, warto jednocześnie odpowiedzieć sobie na kilka pytań. W ten sposób na pewno dokonamy słusznego wyboru, z którego będziemy w pełni zadowoleni.

- jaki rozmiar stołu nas interesuje? - by odpowiedzieć sobie na to pytanie, najlepiej jest wyobrazić sobie, w jakim gronie będziemy wypoczywać najczęściej. Jeżeli interesują nas bardzo duże przyjęcia w gronie całej rodziny, a także najbliższych znajomych, to raczej stolik, przy którym są w stanie usiąść maksymalnie dwie osoby, kompletnie się nie sprawdzi. Taki mały stolik idealnie zda egzamin, gdy będziemy chcieli nieco odpocząć w samotności, wypić swoją ulubioną kawę, czy też jeść posiłki w towarzystwie swojej ukochanej osoby.

- z czego ma być wykonany stół ogrodowy? - Poszukując odpowiedzi na takie pytanie, mamy do czynienia z naprawdę wieloma różnymi możliwościami. Zaczynając między innymi od tego, że zamówimy bez problemu tradycyjne stoły wykonane z drewna, a także niezwykle innowacyjne meble wykonane ze szkła lub metalu. Jednak trzeba przyznać, iż w ostatnim czasie, największą popularnością cieszą się takie stoliki ogrodowe, które zostały wyprodukowane z technorattanu. Przykłady takich modeli z powodzeniem znajdziemy między innymi w sklepie internetowym Ogrodowy Salon.

- czy interesuje nas zakup kompletu czy tylko stołu? - Niektórym osobom kompletnie nie przeszkadza to, iż każdy mebel ogrodowy znajdujący się w ich strefie do wypoczynku, jest w zupełnie innym stylu. Dlatego bez problemu godzą się na zamawianie najpierw stołu, a później krzeseł, lub odwrotnie. Znowu inne osoby, zdecydowanie bardziej przepadają za tym, by mieć wszystko w jednej gamie kolorystycznej. W związku z tym są one bardziej skłonne ku temu, żeby decydować się na zakup wyłącznie gotowych kompletów.

Ażurowy stół prostokątny 220x100 technorattan Orleans z Ogrodowego Salonu

Na podanej stronie mamy do czynienia z całą plejadą różnych stolików ogrodowych wykonanych z najwyższej jakości technorattanu. Zaczynając między innymi od stołów okrągłych, a kończąc na bardziej awangardowych kształtach. Na pewno każdy znajdzie dla siebie odpowiedni typ. Tym bardziej, że idealnie łączą się one również z eleganckimi oraz wyjątkowo wygodnymi fotelami, także wykonanymi z technorattanu.

Materiał zewnętrzny

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~StaryOgrodnik (37.47. * .73) 09.10.2017 00:00

Nigdy bym nie pomyślał, by w taki sposób wykorzystać winorośl.. A jednak człowiek uczy się całe życie!

~AntoninaD (37.47. * .87) 29.09.2017 12:59

Bardzo ciekawy artykuł, nie raz zastanawiałam się co ma wpływ na cały ogród. Nie jest jednak łatwym zadaniem, aby zestawić wszystko w jedną całość, która przede wszystko świetnie komponuje się z otoczeniem..

~OlgaM (79.184. * .19) 13.06.2017 10:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ja niestety nie mam ogródka :( ale lampiony z Agaty robią odpowiedni nastrój na balkonie, na szczęście mam spoko sąsiadów ;)