Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Wkrótce remont Młodzieżowej. Przekazano plac budowy

12.06.2017 08:36 | 0 komentarzy | mak

Niedługo rozpocznie się kompleksowa przebudowa ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu. Inwestycję wykona Eurovia Polska. Firmę wybrał w przetargu Zarząd Dróg Wojewódzkich. W piątek, 9 czerwca, przekazano firmie plac budowy.

Wkrótce remont Młodzieżowej. Przekazano plac budowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- To szczególnie dobra informacja dla mieszkańców dzielnic Kokoszyce i Zawada, którzy wielokrotnie na spotkaniach z prezydentem miasta mówili o uciążliwościach związanych ze złym stanem tej drogi. Dziękuję wszystkim za cierpliwość i determinację, którą wspólnie wykazaliśmy w staraniach o przebudowę – mówi Dariusz Szymczak, zastępca prezydenta miasta.

Zadanie obejmuje całkowitą przebudowę konstrukcji i nawierzchni jezdni na odcinku 4,2 km od skrzyżowania z ul. Pszowską do nieczynnego przejazdu kolejowego. Dodatkowo, na wniosek miasta, na całym odcinku przewidziano budowę ciągu pieszo-rowerowego.

Przebudowa ma być prowadzona w cyklu dwuletnim. Zgodnie z przedstawionym harmonogramem prace mają zakończyć się w październiku 2018 roku.

- Organizacja ruchu w trakcie wykonywania robót będzie prowadzona zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu, który zakłada realizację zadania w podziale na etapy. Długości poszczególnych etapów zostały zaprojektowane z myślą o zminimalizowaniu utrudnień w ruchu, zachowaniu wymaganych warunków bezpieczeństwa oraz możliwością realizacji przebudowy w jak największym tempie. Prace realizowane będą przy jednostronnym, połówkowym zawężeniu jezdni. W trakcie prowadzonych robót ruch kołowy odbywał się będzie wahadłowo przy sterowaniu ruchem z użyciem tymczasowej sygnalizacji świetlnej – informuje Małgorzata Nowakowska, menedżer do spraw komunikacji firmy Eurovia Polska S.A.

W ramach przebudowy robotnicy sfrezują starą nawierzchnię, wykonają nową warstwę podłoża stabilizowanego cementem, ułożą warstwę z kruszywa łamanego, a następnie położą nowe warstwy bitumiczne o łącznej grubości 32 cm. Ponadto prace obejmą remont kanalizacji deszczowej, przebudowę chodników z wydzieleniem w ich obrębie ciągu pieszo-rowerowego oraz zjazdów indywidualnych i publicznych. Pracownicy Eurovii przebudują także zatoki autobusowe, wykonają nowe oznakowanie pionowe i poziome oraz oczyszczą i udrożnią przydrożne rowy na odcinku 3,3 km.

- O remont ul. Młodzieżowej konsekwentnie zabiegaliśmy od kilku lat. Za nami wiele apeli, spotkań, rozmów i wymiany korespondencji w tej sprawie z Urzędem Marszałkowskim i Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Ich efektem było opracowanie projektu przebudowy i podjęcie przez zarząd województwa śląskiego decyzji o realizacji inwestycji. To kolejny przykład dobrej współpracy samorządu województwa, marszałka województwa Wojciecha Saługi i samorządu Wodzisławia Śląskiego – podkreśla prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.