Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Jastrzębskie Dni Miasta z tragedią w tle

11.06.2017 14:19 | 0 komentarzy | (q)

Wyjątkowym skróconym korowodem mieszkańców i minutą ciszy rozpoczęły się sobotnie obchody Dni Miasta Jastrzębia-Zdroju 2017. Mieszkańcy uczcili w ten sposób pamięć tragicznie zmarłego Jacka Hrycia – 28-letniego jastrzębianina pobitego w minioną niedzielę przez 5-osobową grupę oprawców. Główna gwiazda wieczoru – zespół Dżem swój występ rozpoczął słowami "Pamiętajcie o Jacku" i wykonał wzruszający utwór "Zapal świeczkę".

Jastrzębskie Dni Miasta z tragedią w tle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomimo kapryśnej pogody, a w związku z tym niskiej frekwencji podczas pierwszej części obchodów impreza przebiegała pod znakiem dobrej zabawy. Pierwsza na scenie pojawiła się młoda polska wokalistka Ewelina Lisowska, która rozgrzała szczególnie młodszą część widowni, a po udanym koncercie obdarowała wszystkich chętnych swoimi autografami.

Kolejną atrakcją, przygotowaną tego dnia przez organizatorów był tworzony przez braci Szczepanik pop-rockowy Pectus. Muzycy nie wystraszyli się deszczu i rozruszali publikę na zapełniającym się stadionie miejskim. Koncert z małą przerwą techniczną, zakończył się w niezwykłej atmosferze, a padający przez chwilę deszcz nadał mu tylko niezwykłą atmosferę.

Po dekoracji jastrzębskich sportowców przyszedł czas na główną atrakcję wieczoru – legendarny, ponadczasowy zespół Dżem. Maciej Balcar, Jerzy Styczyński, Adam Otręba, Benedykt Beno Otręba, Janusz Borzucki i Zbigniew Szczerbiński to gotowy przepis na sukces. Podczas niespełna dwugodzinnego występu zespołu wielopokoleniowa publiczność bawiła się świetnie śpiewając wraz z wokalistą swoje ulubione utwory.

Wieczór zakończył pokaz sztucznych ogni. Przed nami drugi dzień Dni Miasta Jastrzębia-Zdroju. Na scenie wystąpią między innymi Michał Szpak i Romuald Lipko z towarzyszeniem Izabeli Trojanowskiej i Felicjana Andrzejczaka.

Maciej Kanik | nowiny.pl