Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Duże pieniądze na szkolenia i doradztwo dla MŚP

09.06.2017 08:34 | 0 komentarzy | ż

- Wyślij pracownika na szkolenie. Brak funduszy nie jest już problemem. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej można zrefundować nawet do 80% poniesionych kosztów - informuje Emil Naglewski z Inkubatora Przedsiębiorczości w Raciborzu.

Duże pieniądze na szkolenia i doradztwo dla MŚP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fundusze szkoleniowe w małych i średnich firmach są niewielkie albo nie ma ich w ogóle. To problem, ponieważ każde przedsiębiorstwo, które chce się rozwijać musi troszczyć się o podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników. Na szczęście dla wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP wreszcie pojawiła się oferta, która pozwoli doszkolić i zwiększyć kompetencje pracowników bez uszczerbku dla firmowego budżetu.

Poziom dofinansowania zależy od wielkości firmy: średnie przedsiębiorstwa mogą uzyskać 50% dofinansowania (z możliwością zwiększenia do 80%), małe - 70% (z możliwością zwiększenia do 80%), mikroprzedsiębiorstwa - 80%. Kwoty przeznaczone na jedną firmę w ramach jednego projektu mogą sięgać nawet 100 000 zł.

Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej można opłacić nie tylko szeroko rozumiane szkolenia (studia podyplomowe, e-learning, kursy zawodowe), ale także usługi doradcze (doradztwo, coaching, mentoring). W szkoleniach może brać udział kadra zarządzająca, wspólnicy, partnerzy oraz oczywiście pracownicy, zatrudnieni zarówno na umowy o pracę, jak i umowy cywilno-prawne.

Aktualna oferta szkoleń i doradztw dostępna jest w Bazie Usług Rozwojowych, czyli specjalnej platformie internetowej: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/. To za pośrednictwem tego rejestru można wybrać potrzebne szkolenie.

O tym jak skorzystać z dofinansowania, jakie dokumenty aplikacyjne przygotować i jak zgłaszać pracowników na wybrane szkolenie będzie można dowiedzieć się podczas spotkania z doradcami Funduszu Górnośląskiego SA. Zapraszamy do Inkubatora Przedsiębiorczości (ul. Batorego 7, Racibórz) 14 czerwca 2017 r. w godzinach 10:00-13:00. Zgłoszenia na spotkanie przyjmowane są za pomocą portalu evenea: www.funduszedlaprzedsiebiorczych.evenea.pl.

źródło: Inkubator Przedsiębiorczości w Raciborzu