Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Przedszkole nr 13 z Rybnika na ogólnopolskiej liście bezpiecznych przedszkoli

08.06.2017 13:34 | 0 komentarzy | kama

Po 3-letnim okresie uczestnictwa w ogólnopolskim programie „Bezpieczne Przedszkole” rybnickie przedszkole otrzymało certyfikat.

Przedszkole nr 13 z Rybnika na ogólnopolskiej liście  bezpiecznych przedszkoli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W  ramach uczestnictwa w programie od roku szkolnego 20014/2015 realizowano zadania wynikające z programu, poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa oraz zdrowia przedszkolaków.

W ciągu minionych lat odbyło się wiele ciekawych zajęć i spotkań dla dzieci, m.in. takich jak spotkania z: policjantem, strażnikiem miejskim, ekipą pogotowia ratunkowego, ratownikami medycznymi, stomatologiem i wiele, wiele innych. Do udziału w programie zaangażowani byli też rodzice przedszkolaków. Często pomagali w podejmowaniu zadań skierowanych do osób dorosłych – mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i poza nim. Brali udział w prelekcjach poświęconych bezpieczeństwu dziecka w zabawie i w ruchu ulicznym oraz w spotkaniach ze specjalistami, jak np.: z pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku. Rodzice włączali się też w wiele innych działań pozwalających na dobrą realizację założeń programu. Za aktywne uczestnictwo w programie Przedszkole nr 13 otrzymało stosowny certyfikat.

tekst: B. Trybuś, nauczyciel P-13