Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Wędzili na całego, przyjechała straż pożarna

07.06.2017 08:54 | 0 komentarzy | żet

We wtorek 6 czerwca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji cztery razy, interweniując w Raciborzu, Rudzie Kozielskiej oraz Rzuchowie.

Wędzili na całego, przyjechała straż pożarna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpierw udali się na ulicę Gadego w Raciborzu, gdzie nieopodal działek paliły się krzaki. Pożar ugaszono, przypuszczalnie ogień został zaprószony celowo przez nieustaloną osobę. Niespełna godzinę później strażacy odebrali zgłoszenie o słupie dymu, który unosi się nad centrum handlowym Auchan w Raciborzu. Zgodnie z procedurami do akcji skierowano trzy zastępy strażaków, w tym autodrabinę. Na miejscu okazało się, że żadnego pożaru nie ma. Dym pochodził z wędzarni.

Kolejna interwencja strażaków to Rzuchów, rejon ulicy Dębowej. Zgłoszenie dotyczyło wielkich kłębów dymu w okolicy lasu. Na miejscu okazało się, że pali się skoszona trawa. Strażacy szybko poradzili sobie z ogniem. Podejrzewają, że w tym przypadku również doszło do celowego zaprószenia ognia.

Ostatnia interwencja strażaków we wtorek 6 czerwca polegała na usunięciu drzewa, które zostało powalone przez silny wiatr na jezdnię ulicy Raciborskiej w Rudzie Kozielskiej. Do akcji zadysponowano strażaków-ochotników.