Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Biblioteka w Krzyżkowicach do likwidacji?

07.06.2017 07:00 | 0 komentarzy | juk

Powrócił pomysł zamknięcia filii książnicy w Krzyżkowicach. Radni w tej kwestii są podzieleni, głosy w bibliotece także są różne. A magistrat mówi o „optymalizacji kosztów”.

Biblioteka w Krzyżkowicach do likwidacji?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pszowska biblioteka istnieje od 1995 r. Jej centrala mieści się przy ul. Traugutta w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury. Książnica posiada dwa oddziały. Jeden znajduje się na osiedlu Józefa Tytki, a drugi przy ul. Armii Krajowej.

Podczas jednej z sesji padła sugestia, żeby zlikwidować filię pszowskiej biblioteki w Krzyżkowicach. - Doszły mnie słuchy, że bibliotekarka, która obecnie pracuje w Krzyżkowicach, odchodzi na emeryturę pod koniec roku. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie tej filii. Zyskalibyśmy dzięki temu duże korzyści finansowe. A w tym przypadku, kiedy bibliotekarka odejdzie na emeryturę, to nikt pracy nie straci. Zaoszczędzone środki moglibyśmy przeznaczyć np. na zakup nowych woluminów do głównej biblioteki – mówił Dawid Handschuh. Dodał, że pracownicy pszowskiej biblioteki skarżą się na brak pieniędzy na zakup nowych pozycji książkowych. - Niech radny pójdzie do mieszkańców Krzyżkowic i powie im, że biblioteka zostanie zlikwidowana - odparł radny Kazimierz Nawrat, który nie zgadza się na likwidację filii.