Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Ronin Lenka się nie lęka

05.06.2017 13:33 | 6 komentarzy | żet

Były radny Dariusz Ronin (na zdj.) rozesłał dziś do mediów informację prasową, w której odnosi się do reakcji prezydenta Mirosława Lenka na twierdzenia Ronina o "raciborskiej aferze śmieciowej".

Ronin Lenka się nie lęka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- M. Lenk kolejny raz zamiast merytorycznie i rzetelnie odnieść się do zarzutów z konferencji próbuje straszyć i rozmydlać temat. A ja jestem głęboko przekonany, że dalsze działania i konsekwencja spowodują, że za jakiś czas raciborzanie będą płacić mniej za śmieci - to fragment wiadomości, która wysłał dziś do redakcji Nowin Dariusz Ronin.

Zapowiedzi Mirosława Lenka o skierowaniu sprawy do sądu nie robią na nim wrażenia. Ronin wskazuje, że M. Lenk przegrał niedawno w podobnej sprawie przed sądem karnym. Rozchodziło się o przestępstwo pomówienia, którego zdaniem urzędującego prezydenta miała się dopuścić Anna Ronin (na zdj.), nazywając go hejterem. Jak podaje D. Ronin, sąd unieważnił postępowanie, a kosztami procesu obarczył Lenka. List Dariusza Ronina do redakcji publikujemy poniżej:

Pobierz Czy Lenk chce ponieść kolejną klęskę w Sądzie.odt (format odt, rozmiar ~3.24 M)

Przypomnijmy, na zwołanej w kwietniu tego roku konferencji prasowej Dariusz Ronin wskazawał na uprzywilejowanie Empolu w naszym mieście. Empol to firma, która w partnerstwie z miastem wybudowała w Brzeziu instalację przetwarzania odpadów, obecnie wspólnie z PK Racibórz odbiera odpady na terenie miasta. Zdaniem D. Ronina uprzywilejowanie Empolu na raciborskim rynku można wiązać z planami Mirosława Lenka na ułożenie życia po tym jak przestanie być prezydentem Raciborza. - To jest pewne, że Mirosław Lenk wkrótce przestanie być prezydentem. Czy nie szykuje sobie posady na przyszłość? - pytał były radny (czytaj również: Afera śmieciowa w Raciborzu? Dariusz Ronin o 127 milionach jakie raciborzanie zapłacą Empolowi).

– To są oszczerstwa i pomówienia. Podobnie jak cała akcja [konferencja prasowa D. Ronina – red.] zorganizowana z podtekstem politycznym, przepełniona nienawiścią do organu prezydenta, do urzędu miasta, do rady miasta – w tych słowach Mirosław Lenk odpowiedział na zarzuty Dariusza Ronina. Prezydent Raciborza zapowiedział również, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie (więcej: Mirosław Lenk komentuje wystąpienie Dariusza Ronina ws. Raciborskiej Afery Śmieciowej).


Zobacz również:

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Dariusz Ronin

Dariusz Ronin

Były radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.