Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Racibórz dostał 146 mln zł na budowę odcinka drogi Racibórz - Pszczyna

01.06.2017 16:59 | 2 komentarze | ma.w
Z puli 21 miast, które starały się o unijne środki, Racibórz ostał się wśród 4 z dofinansowaniem. Dostał największą w tym rozdaniu kwotę z urzędu marszałkowskiego. Na początku przyszłego tygodnia włodarze miasta (Lenk i Krzyżek) oficjalnie podadzą szczegóły w tej sprawie. - Teraz jest czas na różne odwołania i protesty ze strony miast, które nie pozyskały dotacji - wyjaśnia nam rzecznik Leszek Iwulski, który podał nam wieści z Katowic.
Racibórz dostał 146 mln zł na budowę odcinka drogi Racibórz - Pszczyna
O pozyskanym dofinansowaniu dla RDRP poinformował nas Leszek Iwulski rzecznik prasowy magistratu w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze na środowej sesji, która kończyła się po godz. 21.00 radny Zbigniew Sokolik pytał prezydenta Lenk czy wie już coś o podziale pieniędzy unijnych na inwestycje drogowe województwa i dofinansowaniu budowy Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna (RDRP). Włodarz obiecywał poinformować o tym najszybciej jak się da, ale na sesji tej wiedzy nie posiadał. Był jednak dobrej myśli. Powoływał się na rozmowy z marszałkiem Saługą i jego zastępcą Dąbrową, ale zaznaczył, że czeka na informacje z posiedzenia zarządu województwa.

Przyznanie dofinansowania oznacza, że na odcinku od Strzybnika w gminie Rudnik do ul. Piaskowej w Raciborzu powstanie 8 km RDRP za 200 mln zł. - W ciągu pół roku powinna być zawarta umowa na wykonanie prac i dokonany wybór firmy, która zbuduje drogę - informuje L. Iwulski z urzędu. Rzecznik uznał, że to wspaniały prezent władz województwa na 800-lecie praw miejskich Raciborza.

Oprócz Raciborza środki przyznano też Rudzie Śląskiej, Buczkowicom i Rybnikowi. 146 mln zł pozyskane przez Racibórz to maksymalna pula dofinansowania, o jakie starał się samorząd.