Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Radny Szczasny ostrzega przed gołębiami. Są gorsze niż zagrożenia z Afryki

01.06.2017 18:30 | 2 komentarze | ma.w

Leszek Szczasny (na zdj.) z rady miasta w Raciborzu obserwuje z niepokojem jak przybywa gołębich gniazd na jego osiedlu. Apelował na sesji do Sanepidu i Powiatowego Lekarza Weterynarii o akcje uświadamiające. Mają informować o zagrożeniu chorobowym związanym z ptasimi odchodami.

Radny Szczasny ostrzega przed gołębiami. Są gorsze niż zagrożenia z Afryki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od Kariny Talabskiej szefowej raciborskiego Sanepidu (szefowie służb gościli na sesji) radny usłyszał, że instytucja ta nie prowadzi działań kontrolnych związanych z ptactwem. - Nie mamy do tego oprzyrządowania – wyjaśniała. Tymczasem Szczasny alarmował o „dużo gorszych niż afrykańskie zagrożeniach chorobowych” jakie przenoszą gołębie. Franciszek Mazur z powiatowej weterynarii też oznajmił, że nie prowadzi i nie przewiduje akcji informacyjnych na temat zagrożeń ze strony gołębi.

Wcześniej o problemach jakie generują gołębie w mieście podjął radny Krzysztof Myśliwy w komisji budżetu. Wskazał na zabrudzenia jakie powodują ich odchody na elewacjach budynków. Mówił też o zapychanych nieczystościami rynnach. - Trzeba coś z tym zrobić – prosił urzędników. Wskazywał na możliwość zatrudnienie sokolnika, który przywiózłby do Raciborza jastrzębia i odstraszał gołębie.

Ludzie:

Franciszek  Mazur

Franciszek Mazur

Radny Powiatu Rybnickiego.

Krzysztof Myśliwy

Krzysztof Myśliwy

Radny Gminy Racibórz.

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.