Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Andrzej Rosół z wyższej diety odkrywa talenty. „Pan się ośmiesza” - ocenił radny Szczasny

01.06.2017 01:00 | 2 komentarze | ma.w

RSS Nasze Miasto ponowiło projekt uchwały o obniżce diet wiceprzewodniczących rady miasta. Chciało je zrównać z dietą radnych bez funkcji. Andrzej Rosół postanowił przekonać opozycję, że pieniądze jakie dostaje są właściwie spożytkowane. Za próbę wytłumaczenia dostało mu się od Leszka Szczasnego.

Andrzej Rosół z wyższej diety odkrywa talenty. „Pan się ośmiesza” - ocenił radny Szczasny
Wiceprzewodniczący Andrzej Rosół próbował przekonać opozycję, że pieniądze z diet wydaje z pożytkiem dla Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że NaM uznał, że skoro w radzie obowiązuje elektronika, a głosowania są imienne i wynik zlicza system e-sesja, to wiceprzewodniczący nie są już potrzebni Henrykowi Mainuszowi do sprawnego prowadzenia posiedzeń. Raz wniosek NaM-u już upadł określony jako nieprzygotowany. Teraz był w porządku obrad, ale komisje go nie opiniowały.

- Nie upubliczniałem pewnych rzeczy, ale zrobię to i będzie to rodzaj chwalenia się. Wydaję swoją dietę na organizację recitali, koncertów i działań o charakterze artystycznym. Pokrywam koszty, płacę nawet za wyżywienie w formie cateringu. Uzupełniam tym samym działalność kulturalną miasta i nie muszę prosić pana prezydenta o dodatkowe pieniądze na takie przedsięwzięcia – oświadczył na majowej sesji wiceprzewodniczący Andrzej Rosół.

Słysząc wypowiedź „wicka” inicjator obniżki diet zastępców szefa rady Leszek Szczasny wypalił do Rosoła: pan się ośmieszył. - Nie zna pan statutu miasta, nie wie jakie są obowiązki wiceprzewodniczącego. Nie róbmy tu licytacji kto co robi za swoją dietę. Aż mi głupio, że muszę tłumaczyć zasadność tej propozycji – żalił się L. Szczasny.

Włączył się Marek Rapnicki. Przyznał, że w prezydium nie zasiadają „bohaterowie jego bajki”, ale sprowadzanie wiceprzewodniczących do odpowiedzialnych jedynie za liczenie głosów uznał za ubliżanie całej radzie.

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Krzysztof Myśliwy

Krzysztof Myśliwy

Radny Gminy Racibórz.

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.