Piątek, 10 lipca 2020

imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

RSS

Wkrótce remont drugiego wiaduktu w Nędzy

31.05.2017 10:31 | 0 komentarzy | red.

W planach Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach jest remont wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421, remont ul. Jana III Sobieskiego oraz naprawa i wzmocnienie mostu nad Suminą.

Wkrótce remont drugiego wiaduktu w Nędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

ZDW rozstrzygnął przetarg na zadanie pn. Rozbiórka istniejącego wiaduktu i budowa nowego w ramach przebudowy wiaduktu nad torami PKP w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421 w Nędzy.

W przetargu ZDW wybrał ofertę firmy Nowak-Mosty sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej, która zaoferowała cenę 5.728 984,42 zł brutto. W przetargu w sumie startowało 9 firm. Termin wykonania zadania - do 30 czerwca 2018 roku.

W zamówieniu czytamy, że do połowy lipca ma zostać rozebrane obecne przęsło wiaduktu. Do czasu przystąpienia do robót rozbiórkowych należy zapewnić ciągłość ruchu na wiadukcie. Potem (ok. połowy lipca) droga zostanie zamknięta i wprowadzona bezpłatna komunikacja zastępcza dla mieszkańców. Podobnie jak podczas remontu pierwszego z wiaduktów, bus będzie kursował kilka razy dziennie wożąc chętnych na trasie Nędza-Ciechowice-Nędza. Zamawiający wymaga, by do połowy grudnia 2017 roku wykonawca umożliwił przejście pieszych po obiekcie.

W tym czasie ZDW ma też remontować ul. Jana III Sobieskiego w Nędzy. Podobnie jak wiadukt, roboty powinny się zakończyć do 30 czerwca 2018 roku. Na odcinku od km 23+703 do km 24+653, zgodnie ze specyfikacją, przebudowana zostanie jezdnia, pobocza, chodniki, kanalizacja deszczowa, zjazdy. Swoje oferty w przetargu złożyło 9 firm, ale inwestor jeszcze nie udzielił zamówienia.

Natomiast do 14 czerwca można składać oferty na realizację kolejnego planowanego przez ZDW zadania - naprawę i wzmocnienie mostu nad rzeką Sumina w ciągu tej samej drogi DW 421.