Poniedziałek, 27 stycznia 2020

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Kłótnia radnych. Rycka niecierpliwy, Szczasny dotknięty

31.05.2017 12:30 | 1 komentarz | ma.w

Poszło o zapytanie Leszka Szczasnego, który dociekał dlaczego prezydent Lenk nie chce pójść na rękę przedsiębiorcy zainteresowanemu otwarciem „Żabki” przy Długiej.

Kłótnia radnych. Rycka niecierpliwy, Szczasny dotknięty
Radny Leszek Szczasny, radny Paweł Rycka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rycka przeprosił Szczasnego. Podkreślił, że obchodzi go sprawa mieszkańca. Pouczył kolegę z rady, że ten powinien poświęcić czas poza komisją i sesją, udać się do prezydenta i poznać problem z dwóch stron. – I dopiero wtedy podnieść problem gdyby nie był pan usatysfakcjonowany. Wtedy idzie się na mównicę i jedzie z tematem. Pan woli o tym mówić dużo i bardzo długo zamiast zająć się sprawą do „a” do „zet” – skomentował przewodniczący komisji i zamknął obrady. Nie dał Szczasnemu szans na ripostę. Radny zapowiedział w kuluarach, że tak tej sprawy nie zostawi i powróci do niej na sesji.

W tej wymianie zdań pojawiła się jeszcze odpowiedź na pytanie L. Szczasnego. Lenk udzielił wyjaśnień nt. „Żabki”. – Nie chcę w tej wspólnocie głosować przeciwko ludziom, którzy mieszkają nad lokalem gdzie miałaby powstać. Miasto wstrzymuje się w takich przypadkach od głosu. Szukałem w tej sprawie kompromisu. Gdyby pan Kopeć mnie posłuchał miałby szansę na skuteczne przegłosowanie korzystnego dla niego projektu uchwały. Wybrał inne rozwiązania, zaczął szukać pomocy gdzie indziej i straszyć sądem – podsumował Mirosław Lenk.

(ma.w)

Ludzie:

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.