Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Patrol

Pies skonał w pojemniku na odzież używaną. Policja szuka sprawców

30.05.2017 08:34 | 8 komentarzy | acz

REGION. Śledczy z Żor apelują do wszystkich osób, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy zabicia psa znalezionego wczoraj  przy jednym z osiedlowych bloków. 

Pies skonał w pojemniku na odzież używaną. Policja szuka sprawców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po godzinie 8.00 oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o znalezionym na osiedlu Powstańców Śląskich martwym psie. Na miejsce natychmiast skierował patrol, który potwierdził, że zwierzę nie żyje. Mundurowi wstępnie ustalili, że na psa natknęli się pracownicy, gdy opróżniali kontener na używaną odzież znajdujący się przy bloku nr 7 i pozostawili go w strefie śmietników do czasu przybycia patrolu. Martwe zwierzę miało na szyi zaciśniętą plastikową opaskę i owinięty taśmą samoprzylepną pysk.

Skierowani na miejsce policjanci przeprowadzili oględziny, a także rozpytali osoby zgłaszające oraz mieszkańców pobliskiego bloku. Sprawdzili także, czy pies ma wszczepiony czip, jednak niestety zwierzę nie było oznakowane. Zwłoki zwierzęcia zostały zabezpieczone i przekazane do badań patomorfologicznych, a o zdarzeniu powiadomiony także prokurator i organizacja, której statutowym celem jest ochrona zwierząt.

Śledczy już dzisiaj apelują do wszystkich osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat okoliczności zdarzenia lub właściciela psa, czy sprawcy jego zabicia. Wszelkie informacje będą przyjmowane pod numerami telefonów: 32 47 88 200, 32 47 88 271, a także, drogą mailową, pod adresem: kamila.siedlarz@zory.ka.policja.gov.pl lub tomasz.kania@zory.ka.policja.gov.pl.