środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Kultura

Noc Bibliotek 2017: Zdradziecka Osiecka i recital Kuby Blokesza

29.05.2017 08:25 | 0 komentarzy | ż

Zdradziecko przystępna i niespodziewanie gorzka zarazem; ulotna, chwilowa, rozpływająca się wraz z ostatnim wersem refrenu. Ale nie do zapomnienia... Agnieszka Osiecka! 3 czerwca raciborska biblioteka zaprasza do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji Noc bibliotek, w ramach której na scenie spotkają się dwaj znawcy i miłośnicy Osieckiej – Piotr Derlatka i Kuba Blokesz.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
czerwiec
3 sobota

Noc Bibliotek 2017: Zdradziecka Osiecka i recital Kuby Blokesza

Start 03.06.2017 o godz. 18:00 wstęp wolny

Piotr Derlatka – autor książek „Agnieszka Osiecka o kobietach, mężczyznach i świecie”, „Poeci piosenki 1956-1989. Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta” oraz wydanej w 2015 roku książki „Zdradziecka Agnieszka Osiecka”. Na co dzień – polonista w jednej z poznańskich szkół średnich.

Kuba Blokesz - laureat 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” z dużym dorobkiem artystycznym, wielokrotnie nagradzany na największych festiwalach (SFP, OFPA, Spotkania Zamkowe). Współautor debiutanckiej płyty „Lwów. Szkice Miejskie”. Producent, kompozytor i wykonawca na płycie „Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu”. Podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży, wystąpił w głównej roli musicalu „Jak Ogień”.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 3 czerwca o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w ramach ogólnopolskiej akcji Noc bibliotek, promującej czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: MiPBP w Raciborzu