Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Kultura

Plenerowy spektakl teatralny już w najbliższą niedzielę na czernickim zamku

26.05.2017 13:31 | 0 komentarzy | MP

Spółdzielnia socjalna „Horyzonty kultury” działająca w przestrzeni czernickiego zamku, zaprasza 28 maja 2017 r. o godz. 17:30 na niezwykły spektakl teatralny pt. „Bajczarz”.

Plenerowy spektakl teatralny już w najbliższą niedzielę na czernickim zamku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odbędzie się on w plenerze, w wykonaniu Teatru Monitoring. Wstęp wolny. Razem z Ośrodkiem Kultury w Czernicy stworzymy przestrzeń animacyjną dla dzieci w ciekawym przyrodniczo i historycznie parku zamkowym. Oprócz spektaklu będą leżaki, koce piknikowe, a przede wszystkim – kawałek kultury podany w nietuzinkowy sposób.

Pomysł na tego typu aktywność w lokalnej społeczności, zrodził się z zafascynowania lokalną kulturą i dziedzictwem. Naszą pasją jest słowo, obraz, smak i zapach. Prowadzimy jedyny w Polsce teatr papierowy wystawiany na starym, śląskim byfyju. Łamiemy stereotyp, że teatr ze wsi jest jarmarczny i tandetny. Szczycimy się faktem, że dajemy dobry produkt i przemycamy wartości pielęgnowane nadal w małych społecznościach lokalnych. Artystyczną wizję opieramy na dawno zapomnianych historiach, wydarzeniach lokalnych, tradycjach i obyczajach. W podobnym kontekście prowadzimy animacje urodzinkowe dla najmłodszych - inspirując się dawnymi wydarzeniami zamkowymi, pełnymi zagadek oraz tajemnic. Staramy się pobudzać naturalną ciekawość dzieci poprzez działalność warsztatową. Gospodarujemy czas wolny najmłodszych w czasie, kiedy rodzice nie są w  stanie zostać w domu ze swoimi pociechami – czyli w okresie przerw świątecznych, ferii czy wakacji.

Wszystko to dzieje się w przestrzeni zamku i parku, który stanowi nie lada gratkę – to połączenie tradycji z nowoczesnością – oto nasz pomysł na animację. Oprócz tego serwujemy pyszną kawę i bezę z sosem malinowym w naszej kawiarni „Rothówka”. Od kilku miesięcy promujemy teatr podczas wydarzenia „Teatralne wieczorynki dla Małych i Dużych” odbywającego się zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca.

Horyzonty Kultury i Kawiarnia Rothówka

ul. Wolności 39

44-282 Czernica

tel. 664 173 856

https://www.facebook.com/horyzontykultury

Małgorzata Krajczok

Tekst sponsorowany