Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Nie są zadowoleni z wyniku finansowego szpitala

25.05.2017 07:00 | 22 komentarze | mak

Wzięliśmy pod lupę wynik finansowy szpitala, jeśli chodzi o pierwszy kwartał tego roku. W każdym miesiącu szpital notował stratę.

Nie są zadowoleni z wyniku finansowego szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W styczniu była to strata w wysokości ok. 1,31 mln zł. W lutym strata wynosiła ok. 939,5 tys. zł, a w marcu ok. 824,2 tys. zł.

To oznacza, że tylko za okres trzech miesięcy szpital ma stratę w wysokości prawie 3,08 mln zł. Warto wziąć pod uwagę, że zgodnie z przygotowanym wcześniej planem finansowym strata w całym 2017 r. miała wynieść ok. 4,51 mln zł (a więc w 68,23 proc. szpital „wykorzystał” już plan).

– Dla porównania w marcu ubiegłego roku mieliśmy stratę w wysokości 785 tys. zł, a w marcu tego roku mamy stratę w wysokości 824 tys. zł – mówi wicestarosta powiatu wodzisławskiego, Grzegorz Kamiński. – Nie jesteśmy zadowoleni z takiego wyniku, bo wszyscy oczekujemy lepszego stanu finansów szpitala. Jednak z informacji, jakie przekazała nam dyrekcja szpitala wynika, że wypracowane w tym roku nadwykonania to aż 2,45 mln zł. Jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia je wypłaci, to te pieniądze poprawią wynik finansowy szpitala. Wtedy tegoroczna strata wynosiłaby ok. 600 tys. zł. To napawa optymizmem. Toczą się negocjacje dyrekcji z NFZ, więc bądźmy dobrej myśli – podkreśla wicestarosta.

Grzegorz Kamiński przypomniał, że niedawno doszło do łączenia szpitalnych oddziałów. Trwa proces restrukturyzacji, przez co lecznica potrzebuje czasu, by poprawić wyniki.

(mak)

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski