Wtorek, 16 lipca 2019

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Nie chcą sądzić Winiarskiego na miejscu

23.05.2017 18:30 | 1 komentarz | ma.w

Sąd Najwyższy zdecyduje o przyszłości starosty raciborskiego. Z Raciborza wyszło tam pismo z prośbą o przeniesienie rozprawy w sprawie fałszowania oświadczeń majątkowych przez Ryszarda Winiarskiego.

Nie chcą sądzić Winiarskiego na miejscu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Terminu rozprawy ws. przewinienia starosty wciąż nie ma, choć prokurator postawił zarzuty włodarzowi już w lutym. Gdy pytaliśmy R. Winiarskiego czy wie kiedy będą go sądzić, ten odparł, że jeszcze czeka i spodziewa się, że ustalenie terminu potrwa. Zapytaliśmy w Sądzie Okręgowym, gdzie jest rzeczniczka odpowiadająca za rejon Raciborza. Tą drogą dowiedzieliśmy się, że z raciborskiego sądu wysłano list do Sądu Najwyższego z prośbą o przeniesienie rozprawy do Prudnika. Powodem jest chęć zapewnienia obiektywnego procesu przeciw osobie publicznej na najwyższym stanowisku, poza środowiskiem lokalnym. Odpowiedź Sądu Najwyższego jeszcze nie nadeszła.

Przypomnijmy, że temat prokuratorskiego śledztwa i postawienia zarzutów był znany w radzie powiatu od zimy zeszłego roku. Centralne Biuro Antykorupcyjne zajęło się oświadczeniami starosty już latem 2016 roku. Okazało się, że Ryszard Winiarski nie wykazał w nich zarobionych pieniędzy, poszło o różnice rzędu pół miliona złotych. Sprawa trafiła do mediów w Wielkim Tygodniu. Po artykułach prasowych starosta wydał oświadczenie. - Nie mogę upubliczniać swoich racji – zaznaczył w nim. Jego koledzy – politycy przyznali, że o problemach z prokuraturą należało poinformować opinię publiczną wcześniej. Adrian Plura tłumaczył się ze spóźnionego refleksu koalicji rządzącej powiatem.

(m)

Ludzie:

Adrian Plura

Adrian Plura

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski