Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Filcowanie na Ostrogu [ZDJĘCIA]

19.05.2017 11:17 | 0 komentarzy | ż

Majowe spotkanie w Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu miało charakter warsztatów. Tym razem uczestniczki spotkania, pod kierunkiem Bernadety Długosz-Włodarczyk, uczyły się filcowania na sucho.

Filcowanie na Ostrogu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak i co można filcować? Co jest potrzebne, żeby rozpocząć przygodę z filcowaniem? Czy to trudna sztuka, tylko dla wybranych? Spotkanie rozpoczęło się od luźnej rozmowy na temat filcowania i prezentacji przyniesionych przez prowadzącą rekwizytów wykonanych oczywiście z filcu.

Następnie panie zaopatrzone w specjalną czesankową wełnę i igły do filcowania przystąpiły do pracy, a na wspaniałe efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Na zakończenie, przy kawie i ciastku, omówiono plany na najbliższy miesiąc.

- 21 czerwca zapraszamy na gawędę „O początkach naszego miasta” którą zaprezentuje Anna Palczewska, nauczyciel historii z Gimnazjum nr 2. Tym spotkaniem włączymy się w obchody 800 lecia nadania praw miejskich dla Raciborza – zaprasza Jolanta Sienkiewicz, kierownik biblioteki na Ostrogu, w której odbywają się comiesięczne spotkania klubu.

źródło: MiPBP w Raciborzu