Czwartek, 26 kwietnia 2018

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Rybnickie Pikniki Muzyczne na Kampusie

19.05.2017 17:00 | 0 komentarzy | pm

Rybnickie Pikniki Muzyczne organizowane przez Stowarzyszenie Uwagi wARTe przy współpracy z Portem Sztuki stały się nieodłączną częścią Pikników na Kampusie realizowanych przez Stowarzyszenie Instytut Społeczny Silesia.

Rybnickie Pikniki Muzyczne na  Kampusie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach pikników na Kampusie odbywa się szereg niezwykłych wydarzeń: ciekawe spotkania i opowieści, spotkania z teatrem, muzyką, strefa relaksu, strefa zdrowia, gastronomii i wiele innych atrakcji. – Zapraszamy wszystkich do spędzenia z nami czasu w artystycznej atmosferze od 10:00 do 13:00 – mówią organizatorzy. W programie strefy muzycznej przewidzianych jest wiele koncertów. Poniżej szczegółowy plan.

21 maja - Śląsko tradyCYJA
Muzyka z popularnych polskich bajek, muzyka rozrywkowa oraz dzieła literatury akordeonowej w wykonaniu uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach - klasa akordeonu Estery Manderli oraz uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. i A. Szafranków w Rybniku - klasa akordeonu Adriany Broli.

18 czerwca - Śląskie bajanie
W programie: audycja muzyczno – edukacyjna na wiolonczelę, autorstwa Dominiki Kierpiec-Kontny o tradycjach Górnego Śląska - pieśni i zwyczaje, obrzędy charakterystyczne dla danej pory roku.

9 lipca - Folk na trawie: Śpiewny Poranek
Otwarte warsztaty głosowo - oddechowe, budzące do śpiewu autorstwa Marioli Rodzik-Ziemiańskiej. Dzięki wspólnym ćwiczeniom ciała, oddechu i głosu, śpiewaniu i relaksowaniu się dźwiękami stworzymy przestrzeń świetnej zabawy i ciekawych doświadczeń.

13 sierpnia - Laboratorium TRZASKODŹWIĘKÓW
Otwarte warsztaty z budowy instrumentów muzycznych z materiałów przeznaczonych do recyklingu (upcycling) autorstwa Tomasza Manderli. Zaprezentujemy i wspólnie poznamy sposoby powstawania i wydobycia dźwięku. 
„Galeria dźwięku” - zbiór eksponatów - instrumentów powstałych podczas warsztatów, a także nietypowych obiektów dźwiękowych, t.j. "quadropus", "paletki" czy " Pan Jan rurka". W przestrzeni „Galerii...” odbędzie się koncert "TRZASKODZWIĘKI" z elementami spektaklu. Electro-JAM - prezentacja uczestników "studium muzyki elektronicznej" strefy RYBNIK ELEKTRO MUSIC, na czele z prowadzącym Tomaszem Manderlą oraz otwarte improwizacje na instrumentach elektronicznych dla uczestników pikniku.

10 września - Folk na trawie: Warsztaty Tańca Korowodowego oraz Koncert Zawiało folk free music
Przybywajcie: zatańcujecie, zanucicie i posłuchacie pięknej muzyki z regionu Macedonii, Serbii, Bułgarii, Słowacji, Ukrainy i Polski, tworzącej barwny klimat ziem karpackich. W tany porwie was Jolanta Misarz i formacja Zawiało.