Czwartek, 26 kwietnia 2018

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Rybnik będzie miał e-strategię. Wypełnij ankietę

19.05.2017 10:00 | 0 komentarzy | pm

Izba Gospodarki Elektronicznej rozpoczęła realizację e-strategii dla Rybnika - ruszyły badania ankietowe dla mieszkańców, biznesu i samorządowców.

Rybnik będzie miał e-strategię. Wypełnij ankietę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

15 maja Izba Gospodarki Elektronicznej uruchomiła badania ankietowe skierowane do trzech grup odbiorców: mieszkańców Rybnika, przedstawicieli lokalnego biznesu oraz samorządowców. – Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu online, które e-Izba realizuje w ramach e-strategii dla Miasta Rybnika. Udział w ankiecie to możliwość precyzyjnego wskazania aspektów, które miasto powinno wziąć pod uwagę, aby podnieść jakość i komfort codziennego życia mieszkańców, samorządowców oraz warunków prowadzenia biznesu z uwzględnieniem wyzwań i możliwości, jakie daje postępująca cyfryzacja gospodarki – zachęcają organizatorzy.

Badania ankietowe realizowane przez Izbę Gospodarki Elektronicznej to pierwszy etap opracowywanej dla Miasta Rybnika e-Strategii. Wyniki zebranych ankiet pozwolą autorom e-strategii określić stan wiedzy i umiejętności cyfrowych mieszkańców Rybnika, lokalnych przedsiębiorców oraz samorządowców, a także poznać ich oczekiwania i potrzeby związane z komfortowym funkcjonowaniem w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Wyniki badań będą podstawą do określenia aktywności i projektów, jakie należy wdrożyć w mieście w najbliższych miesiącach i latach, aby podnieść poziom kompetencji cyfrowych w różnych grupach lokalnej społeczności oraz wprowadzić istotne zmiany w modelu działania lokalnego samorządu.

Rekomendacje zawarte w e-strategii opracowane na podstawie wyników ankietowych wskażą, jak - w sposób spójny z działaniami wdrażanymi lokalnie przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Rozwoju - rozwijać e-miasto oraz zwiększyć konkurencyjność regionu na tle innych samorządów w Polsce.

– Rybnik jest pierwszym miastem w Polsce, w którym Izba Gospodarki Elektronicznej wdraża e-Strategię i przeprowadza badania ankietowe skierowane do różnych grup lokalnej społeczności. Cieszymy się, że poprzez zrealizowane przez e-Izbę badania poznamy rzeczywisty stan wiedzy i umiejętności cyfrowych mieszkańców, przedsiębiorców i samorządowców. Wyniki badań oraz rekomendacje zawarte w opracowywanej e-strategii pozwolą nam lepiej dopasować aktywności, wdrażane lokalnie projekty, a także sposób ich realizacji, promocji i komunikacji do oczekiwań i lokalnych potrzeb w kontekście procesów cyfryzacji, które każdego dnia obejmują kolejne aspekty naszej codzienności – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. – Serdecznie zachęcam do udziału w badaniu każdego z mieszkańców Rybnika i okolicznych gmin powiatu Rybnickiego, przedsiębiorców prowadzących firmy na tym terenie, a także pracowników samorządowych! Tylko razem, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami, możemy stworzyć sprawnie funkcjonujące e-miasto służące e-obywatelom z Rybnika i okolicznych gmin – dodaje Piotr Kuczera.

Udział w anonimowej ankiecie potrwa kilka minut i można ją bez problemów wypełnić z każdego urządzenia począwszy od stacjonarnego komputera poprzez laptop, tablet, a na telefonie skończywszy. Warto wypełnić ankietę także dlatego, że organizatorzy z każdej wypełnionej ankiety przekażą 1 zł na wsparcie działań statutowych jednej z lokalnych fundacji - Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie z siedzibą w Rybniku.

Strona internetowa na temat realizowanych badań w ramach e-Strategii dla Rybnika TUTAJ.
Bezpośrednie linki z ankietami online:
- ankieta dla mieszkańców Rybnika: TUTAJ
- ankieta dla przedsiębiorców prowadzących firmy w Rybniku: TUTAJ
- ankieta dla lokalnych samorządowców i pracowników jednostek samorządowych w Rybniku: TUTAJ