Piątek, 22 czerwca 2018

imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora

RSS

Wodzisław: marsz przeciwko smogowi ulicami miasta

19.05.2017 06:19 | 70 komentarzy | mak

29 maja Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl. organizuje na wodzisławskim rynku happening antysmogowy.

Wodzisław: marsz przeciwko smogowi ulicami miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do udziału w wydarzeniu szkoła zaprasza przede wszystkim zorganizowane grupy przedszkolaków oraz uczniów innych szkół. Ważne, by uczestnicy mieli przygotowane transparenty z hasłami antysmogowymi bądź wzięli ze sobą własnoręcznie wykonane maski antysmogowe, ponieważ głównym hasłem happeningu jest: „Chociaż fajne maski mamy, chętnie je oddamy!”

Happening odbędzie się 29 maja (jeżeli pogoda uniemożliwi wspólny przemarsz wówczas zostanie on przesunięty, o czym wszyscy zgłoszeni uczestnicy zostaną wcześniej powiadomieni). Początek o godz. 13.00 na wodzisławskim rynku, skąd cała grupa przemaszeruje do Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Tam ok. 14.00 impreza się zakończy. Wcześniej, bo o godz. 12.00 w szkole zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny na własnoręcznie wykonane maski antysmogowe.

Wydarzenie jest organizowane w ramach kampanii „Nie truj sąsiada!”.

Placówki, które chcą dołączyć do akcji, proszone są o zgłaszanie się telefoniczne lub za pośrednictwem poczty elektronicznej do dnia 24 maja 2017. W zgłoszeniu należy podać planowaną liczbę uczestników. Kontakt do ZSP w Wodzisławiu Śl.: tel. 32 455 22 28, e-mail: tischner.lowodz@gmail.com.