Wtorek, 29 września 2020

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

RSS

Kultura

Jury przyznało nagrody 19. Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku [ZDJĘCIA, FILM]

16.05.2017 16:00 | 0 komentarzy | pm

Tradycyjnie już w maju do Rybnika przyjechały teatry z całej Polski.

Jury przyznało nagrody 19. Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku [ZDJĘCIA, FILM]
Fot. Janusz Rzymanek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Fundacja EDF Polska po raz 19. zorganizowała Festiwal Sztuki Teatralnej, który odbył się w dniach od 12 do 14 maja. Już od wielu lat miesiąc maj w Fundacji kojarzy się ze światem teatru. Obok teatru słowa, ruchu, czy tańca widzowie byli świadkami plenerowych występów na rynku.
W tym roku publiczność zobaczyła 14 spektakli konkursowych. W jury Festiwalu zasiedli specjaliści, którzy oceniali spektakle: Anna Wieczur-Bluszcz – aktorka, reżyserka teatralna i filmowa z Milanówka, Marek Kościółek – reżyser, aktor Teatru „Krzyk” z Maszewa, Bogdan Renczyński – aktor Tadeusza Kantora i pracownik Cricoteki – Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora w Krakowie.
Ostatecznie jury po obejrzeniu spektakli konkursowych i burzliwej dyskusji postanowiło przyznać nagrody równorzędne w wysokości 1000 zł spektaklom: - "Jestem Helena" - Agata Meyer -Luters i Agnieszka Bednarz z Krakowa, - "Puste noce" - Teatr Moniotoring z Jastrzębia Zdroju, - "Zupa rybna w Odessie" Teatr na Szlaku z Warszawy, - "Las" - Psychoteatr z Wrocławia, - "Bez-senność" - Teatr Strefa Otwarta z Wrocławia, - "Gwoli jakiejś Tajemnicy" Teatr TETRAEDR z Raciborza.
Jury przyznało także wyróżnienia w wysokości 500 zł: - za muzykę w spektaklu "Sen małego Króla który nigdy nie był księciem" Teatr Pawła Głowatego i jego przeciwników, - za zespołową kreację dla spektaklu "Podróż" Teatr Przedmieście, - za zespołową kreację dla spektaklu "Monsieur Charlie" Teatr Hom, - za kreacje aktorskie dla spektaklu "Wiech koń by się uśmiał" Teatr Wojtka Kowalskiego.
Festiwali otworzył w fundacji jej prezes Jan Makowski, wiceprezydent Piotr Masłowski oraz dyrektor festiwalu Marian Bednarek.