Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli w Raciborzu

16.05.2017 06:30 | 0 komentarzy | żet

Władze powiatu raciborskie ogłosiły konkursy na dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, prezydent Raciborza poszukuje dyrektorów przedszkoli. Sprawdź, w których placówkach może dojść do zmiany kierownictwa i jakie wymagania postawiono kandydatom.

Konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

15 maja zarząd powiatu raciborskiego ogłosił dwa konkursy, w wyniku których mają zostać wyłonieni dyrektorzy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu oraz II LO. Pierwszej placówce szefuje obecnie Wojciech Janiczko, dyrektorem drugiej jest Marek Ryś. Do konkursów mogą przystąpić nauczyciele mianowani i dyplomowani, którzy ukończyli studia lub kursy z zakresu zarządzania oświatą, posiadają pięcioletni staż na stanowisku nauczyciela oraz nie byli karani. Do konkursu może też przystąpić osoba niebędąca nauczycielem posiadająca co najmniej dwuletni staż pracy na stanowisku kierowniczym. Szczegóły w załącznikach pod artykułem. Zainteresowani wzięciem udziału w konkursie powinni złożyć stosowne dokumenty w Starostwie Powiatowym w Raciborzu do 2 czerwca.

Prezydent Raciborza ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Przedszkola nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi. Obecnie pracami tej placówki kieruje Róża Burek. Osoby zainteresowane tym stanowiskiem powinny składać oferty w UM Racibórz do 24 maja. Prezydent Raciborza w drodze konkursu zamierza również wyłonić dyrektorów Przedszkola nr 16 (Brzezie, oferty do 19 maja) oraz Przedszkola nr 10. Ogłoszenia o tych postępowaniach podano do wiadomości nieco wcześniej. Obecnie wyłoniono już komisje konkursowe.

Ogłoszenie konkursów nie oznacza, że dotychczasowi dyrektorzy jakoś szczególnie podpadli władzom miasta i powiatu. Dotychczasowa praktyka pełnienia stanowisk dyrektorskich w szkołach wygląda bowiem mniej więcej tak: ogłoszenie konkursu na dyrektora, zwycięzca pełni obowiązki przez jedną "kadencję", po jej upływie - jeśli brak zastrzeżeń do jego pracy - powierza mu się obowiązki na kolejną kadencję bez konkursu, jednak po upływie drugiej kadencji ogłasza się konkurs. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dyrektor wziął w nim udział - jeśli wygra, będzie kierował daną placówką przez kolejne lata.


Więcej informacji na www.powiatraciborski.pl oraz www.bipraciborz.pl (rejestry/rejestr uchwał i zarządzeń/rejestr zarządzeń prezydenta). 

Pobierz Ogłoszenie konkursu_ZSO nr 1.doc (format doc, rozmiar ~49.81 k) Pobierz Ogłoszenie konkursu_II LO.doc (format doc, rozmiar ~49.81 k)

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski