Wtorek, 25 czerwca 2019

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

RSS

Sukcesy zespołów Wodzisławskiego Centrum Kultury

15.05.2017 15:16 | 0 komentarzy | kama

Zespół Taneczny Miraż i Klub Tańca Towarzyskiego SPIN przywiozły dwa złote medale z Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Tanecznych z Pszowa, który odbył się 13 maja br. Obie grupy od ponad 20 lat działają w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA.

Sukcesy zespołów Wodzisławskiego Centrum Kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wśród zespołów zakwalifikowanych do zawodów znalazły się grupy z terenu południowej Polski, m.in. Żywca, Gliwic, Bielska-Białej, Oświęcimia, Knurowa, Ustronia, Zabrza, Jastrzębia Zdroju, Sosnowca, Trzebini, Chrzanowa, Kędzierzyna-Koźla, Dębicy czy Częstochowy. Konkurencja była bardzo duża. Grupy konkurowały w kategoriach street dance, show dance oraz inne formy tańca. Formacje z Wodzisławskiego Centrum Kultury wzięły udział w kategoriach juniorskich. Obie zajęły pierwsze miejsce. Miraż wywalczył złoto w kategorii show dance juniorzy, SPIN w innych formach tańca (grupy średnie).

- Ilekroć spływają do Wodzisławskiego Centrum Kultury wiadomości o sukcesach naszych zespołów jestem zadowolony, że mamy w swoich szeregach tak znakomitych tancerzy, artystów i instruktorów. Cieszę się, że ich ciężką pracę i talent doceniają jurorzy i publiczność w innych ośrodkach kultury – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Sezon na zawody dla zespołów ARA trwa. Przed Mirażem i SPINem kolejne konkursy, m. in. w Libiążu, Pradze, Białobrzegach czy Siedlcach. Zwieńczeniem roku artystycznego będą ich czerwcowe koncerty w Wodzisławskim Centrum Kultury oraz udział w 48. Dniach Wodzisławia Śląskiego.