Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Prezydent Lenk zaprasza na spotkanie raciborzan

13.05.2017 09:10 | 0 komentarzy | ż

- Wielu z Was los i życiowe decyzje skłoniły do tego, by znaleźć dla siebie nowe miejsce na ziemi. Często znaleźliście się setki, a nawet tysiące kilometrów od Raciborza. Jestem jednak przekonany, że zawsze nosiliście i nadal nosicie wdzięczną pamięć o mieście waszego dzieciństwa i młodości - pisze w otwarty zaproszeniu Mirosław Lenk, prezydent Raciborza.

Prezydent Lenk zaprasza na spotkanie raciborzan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie raciborzan odbędzie się 10 czerwca w ramach Dni Raciborza 2017. O godz. 13.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu rozpocznie się rejestracja uczestników. Jednocześnie na zamkowym dziedzińcu będzie trwała biesiada połączona z jarmarkiem rękodzieła i żywności. Zamek Piastowski w Raciborzu będzie udostępniony bezpłatnie dla zwiedzających, w określonych godzinach, grupami, będzie można zwiedzać również Browar Zamkowy w Raciborzu (co będzie połączone z degustacją jubileuszowego piwa raciborskiego). Wieczorem na Placu Długosza koncerty zagrają zespołu Ira oraz Afromental

Miasto zmieniło się. Być może nie poznalibyście miejsc, gdzie bawiliście się z przyjaciółmi, chodziliście na spacery. Ten sam pozostaje jednak duch tego miasta i to jest również duch Waszego miejsca, do którego istnienia dołożyliście wspólną cegiełkę (...) Zapraszam Was niezależnie od tego, czy mieszkacie w naszym kraju - w Warszawie, Poznaniu czy w Katowicach, czy za granicą - w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy nawet na dalekich antypodach lub w Stanach Zjednoczonych. Chcemy zobaczyć wszystkich i ugościć tych, których tak długo nie było w domu - czytamy w zaproszeniu na imprezę autorstwa Mirosława Lenka, prezydenta Raciborza.

Więcej informacji na stronie internetowej www.raciborz.pl.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.