Sobota, 22 lutego 2020

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Jak będzie wyglądała komunikacja miejska w Wodzisławiu? Rozmowy z MZK

11.05.2017 07:00 | 4 komentarze | (q)

9 maja gościem posiedzenia Zarządu MZK był Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego. Rozmowy dotyczyły komunikacji na terenie miasta, a także powiatu wodzisławskiego. W 2018 roku wygasa umowa na obsługę komunikacji organizowanej w Wodzisławiu przez miasto.

Jak będzie wyglądała komunikacja miejska w Wodzisławiu? Rozmowy z MZK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poza tym pod koniec roku ma zostać uruchomiona Szybka Kolej Miejska pomiędzy Rybnikiem i Wodzisławiem, a co za tym idzie konieczne będzie dostosowanie komunikacji autobusowej do nowych warunków. Przypomnijmy, że Wodzisław od kilku lat nie jest członkiem Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, choć MZK organizuje częściowo komunikację autobusową na tym terenie, a dotują ją de facto gminy członkowskie Związku. Obecnie strony są gotowe do rozmów. Zdecydowano, że przez dwa miesiące będzie pracował zespół roboczy, który ma wypracować i przedstawić konkretne rozwiązania. Ze strony MZK zasiądzie w nim Dawid Topol, członek Zarządu MZK i wiceburmistrz Pszowa, Krystyna Fila, która pełni w MZK funkcję kierownika działu Planowania i Organizacji Komunikacji, a także Benedykt Lanuszny, dyrektor Biura MZK. Wodzisław reprezentował będzie wiceprezydent Dariusz Szymczak, a wodzisławskie starostwo prawdopodobnie Arkadiusz Łuszczak, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu.

Przetarg na punkty doładowań

Zarząd MZK zdecydował o ogłoszeniu przetargu na obsługę 140 punktów doładowań e-biletów. Dwuletnia umowa z dotychczasową firmą wygasa z końcem maja. Nowa podpisana będzie na okres krótszy - 12 miesięcy. Rocznie we wspomnianych punktach (np. kioski, sklepy, urząd pocztowy) sprzedaje się bilety za łączną kwotę ok. 7 mln zł. Przypomnijmy, że kartę można także doładować za pośrednictwem internetu, korzystające ze strony e-biletu.

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.