Sobota, 30 maja 2020

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Złota Jesień ma dwie dyrektorki

10.05.2017 07:00 | 1 komentarz | ma.w

Wicestarosta powiatu raciborskiego Marek Kurpis o sytuacji w Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Raciborzu. 

Złota Jesień ma dwie dyrektorki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Jak wygląda bieżąca sytuacja w podległym powiatowi DPS „Złota Jesień”? W ubiegłym roku doszło tam do głośnych zmian kadrowych poprzedzonych intensywną pracą komisji rewizyjnej rady powiatu.

– Aktualnie w DPS są dwie panie dyrektor. Jesteśmy konsekwentni jako zarząd w swoich poczynaniach. Postępujemy zgodnie z naszą ubiegłoroczną decyzją. Z dotychczasową panią dyrektor Jolantą Rabczuk rozwiązaliśmy stosunek pracy. Kiedy wróciła po nieobecności związanej ze świadczeniem rehabilitacyjnym otrzymała od starosty wypowiedzenie z pracy przy zwolnieniu z obowiązku świadczenia pracy. Jego skutek jest trzymiesięczny. Formalnie wykorzystuje zaległy urlop wypoczynkowy. Jej stosunek pracy wygasa 31 lipca.

– Dopiero wówczas placówka formalnie będzie zarządzana przez jedną panią dyrektor?

– Z dniem 1 sierpnia powinniśmy mieć jednego dyrektora „Złotej Jesieni”. Uważam, że pani Małgorzata Krawczyńska, której w sierpniu zeszłego roku zarząd powiatu powierzył kierowanie DPS radzi sobie w sposób zadowalający, by nie powiedzieć satysfakcjonujący.

– Jak ocenia pan aktualne funkcjonowanie „Złotej Jesieni”?

– W DPS nie ma już problemów, które doprowadziły do zmian personalnych. Atmosfera w pracy się wyciszyła. Jeżeli chodzi o kontakty kadry z mieszkańcami to myślę, że są dobre i bardzo dobre. Realizujemy zaplanowane remonty i zakupiliśmy pojazd do przewozu mieszkańców.

Ludzie:

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.