Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Wodzisław dołoży powiatowi do przebudowy sześciu dróg

09.05.2017 07:32 | 2 komentarze | mak

Wodzisławscy radni zdecydowali, że miasto ze swojego budżetu przekaże powiatowi wodzisławskiemu ponad 2 mln zł na przebudowę sześciu powiatowych dróg - Radlińskiej, Letniej, Starowiejskiej, Oraczy, Mszańskiej, a dodatkowo również - w ramach etapu I inwestycji - drogi nr 5000S (ul. Górnicza-Kokoszycka).

Wodzisław dołoży powiatowi do przebudowy sześciu dróg
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Remont ul. Radlińskiej zostanie dofinansowany przez miasto w kwocie 270 500 zł, Letniej - 175 tys. zł, natomiast Starowiejskiej - 50 tys. zł. Na przebudowę ul. Oraczy Wodzisław Śląski przekaże 175 tys. zł, a na Mszańskiej (w zakresie budowy chodnika wraz z robotami towarzyszącymi) - 200 tys. zł. Na realizację etapu I inwestycji dotyczącej drogi nr 5000S zostanie przeznaczonych 1 250 tys. zł.

Pomoc finansowa zostanie udzielona w formie dotacji celowej z budżetu miasta na rok 2017.

To nie pierwsze inwestycje drogowe, w ramach których miasto Wodzisław Śląski i powiat wodzisławski współpracują ze sobą. Kilka miesięcy temu to powiat wsparł miasto w realizacji planów związanych z Programem rozwoju dróg gminnych i powiatowych, do którego zgłoszona została właśnie remontowana miejska droga - ulica Matuszczyka. Miasto zabezpieczyło z kolei środki z tegorocznego budżetu na przebudowę dwóch powiatowych dróg, czyli ul. Kokoszyckiej i Radlińskiej.