Wtorek, 23 kwietnia 2019

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Remont drogi w Zawadzie coraz bliżej. A co ze światłami na przejściach?

03.05.2017 07:00 | 5 komentarzy | mak

Mieszkańcy dzielnicy Zawada domagają się sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych. – Ciężarówki jeżdżą z taką prędkością, że dzieci boją się przechodzić na drugą stronę ulicy – mówi radny Jan Zemło.

Remont drogi w Zawadzie coraz bliżej. A co ze światłami na przejściach?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg, który ma wyłonić wykonawcę gruntownej przebudowy ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu (DW nr 936). Firmy mogą składać swoje oferty do 28 kwietnia.

Droga zostanie przebudowana od skrzyżowania z ul. Pszowską w Kokoszycach aż do przejazdu kolejowego w Zawadzie. Jest to odcinek o długości ponad 4 km. Inwestycja przewiduje również: przebudowę chodników z wydzieleniem w ich obrębie ciągu pieszo-rowerowego, remont nawierzchni istniejących zjazdów do posesji i na pola upraw rolnych, remont kanalizacji deszczowej oraz przebudowę zatok autobusowych.

Przebudowa ma być prowadzona w cyklu dwuletnim. Ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć do 30 października 2018 r. Zarząd Dróg Wojewódzkich przewiduje, że inwestycja może pochłonąć ok. 26 mln zł, jednak ostateczną kwotę poznamy dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.